Nr 1 w hiszpańskich nieruchomościach

+34 966 444 615
0

Nieruchomości w Hiszpanii

IBERMAXX nieruchomości +34 966 444 615

Zarezerwuj oglądanie nieruchomości

i bezpłatny odbiór z lotniska Alicante

czytaj dalej

Zakup

Jak kupić nieruchomość w Hiszpanii? Poznaj dokładne szczegóły zakupu nieruchomości w Hiszpanii. Zakup domu lub mieszkania w Hiszpanii przedstawiamy krok po kroku.
Poniżej przedstawiamy, jak przebiega w skrócie, proces zakupu nieruchomości w Hiszpanii poprzez agencję nieruchomości zagranicznych - IBERMAXX Real Estate Agency S.L - Centrum Nieruchomości w Hiszpanii. Zakup domu w Hiszpanii, zakup mieszkania w Hiszpanii, działki, lokalu handlowego lub jakiejkolwiek innej nieruchomości na terenie Półwyspu Iberyjskiego.

Odbieramy Was, czyli naszych klientów z lotniska w Alicante (Costa Blanca) i z lotniska w Malaga (Costa del Sol), oferujemy zakwaterowanie w naszych apartamentach na wynajem lub w lokalnym hotelu (specjalna zniżka dla naszych klientów), zdobywamy dla Was kredyty hipoteczne w bankach hiszpańskich, wyrabiamy ekspresowo numery N.I.E. oraz robimy tłumaczenia polsko hiszpańskie - gromadzimy wszystkie niezbędne dokumenty potrzebne do sfinalizowania zakupu nieruchomości w Hiszpanii. Zarezerwuj tutaj bezpłatny odbiór z lotniska w Alicante w Hiszpanii.

"Załatwiamy" wszelkie formalności związane z zakupem domu lub mieszkania w Hiszpanii od A do Z. Oferujemy pomoc w uzyskaniu kredytowania hipotecznego w banku hiszpańskim na miejscu. Wszystko wyrabiamy na miejscu w Hiszpanii, bez pośredników i bez udziału biur pośredniczących na terenie Polski.

Proces zakupu nieruchomości w Hiszpanii z IBERMAXX

1. Wizyta rekonesansowa w Hiszpanii

Nasze biura nieruchomości znajdują się w południowej Hiszpanii:

- BIURO CENTRALNE na Punta Prima - Orihuela Costa (Alicante) / Costa Blanca
- Biuro Torrevieja - La Mata (Alicante) / Costa Blanca
- Biuro Marbella (Malaga) / Costa del Sol

BIURO-IBERMAXX-HISZPANIA-ORIHUELA-COSTA

Pracujemy bez pośredników w Polsce i nie korzystamy z biur pośredniczących na terenie Polski, dlatego ceny naszych nieruchomości są najbardziej konkurencyjne na rynku, a co najważniejsze dla Was, codziennie docierają do nas nowe oferty sprzedaży z lokalnego rynku. Trzymamy "rękę na pulsie" i mamy okazje z ostatniej chwili.
U nas codziennie znajdziesz "świeże" oferty z Hiszpanii. Zapraszamy do przejrzenia naszych ofert sprzedaży nieruchomości w Hiszpanii. Naszą specjalizacją są wybrzeża i nieruchomości na Costa Blanca - część północna i południowa, oraz nieruchomości na Costa del Sol.

Jeżeli pragniesz zainwestować w kupno mieszkania lub domu w Hiszpanii, konieczne będzie przybycie na miejsce i rekonesans po okolicy. Internetowe przeglądanie i porównywanie polskich i zagranicznych portali nieruchomościowych nie wystarczy - wierzcie nam. Trzeba mieć pełną i 100% świadomość, iż to jest właściwe miejsce, na zakup swego wymarzonego domu, apartamentu lub zagranicznej posiadłości w Hiszpanii.

Sugerujemy Państwu, bardzo mocno, taką wizytę, poza sezonem letnim i wakacyjnym (szczególnie miesiąc sierpień). Powód ? Bardzo wysokie temperatury panujące na południu Hiszpanii, tłok, duża część nieruchomości w Hiszpanii jest wynajęta na wakacje, niektóre instytucje w Hiszpanii, jak urzędy notarialne, oraz niektóre banki, również mają wakacje i są po prostu zamknięte. Nie "załatwimy" wszystkich spraw w sierpniu w Hiszpanii! Również pobyt w Hiszpanii, w okresie wakacyjnym, jest bardziej kosztowny i męczący, jeżeli myślisz o zakupie i poszukiwaniu nieruchomości w tym czasie.

Jak najlepiej dojechać na Costa Blanca?

Szukaj tanich lotów do Alicante. W chwili obecnej, z Polski, jest bardzo łatwy, wygodny, tani oraz bezpośredni transport do Alicante (Costa Blanca) i Malaga (Costa del Sol). Czyli tanie loty linii lotniczych Ryanair.
Ceny lotów do Alicante i Malagi zaczynają się już od 80 zł (przynajmniej teoretycznie...). Tanie linie lotnicze uruchomiły kilka nowych, bezpośrednich połączeń lotniczych z Polski do Alicante i Malagi.
Z Warszawy, kilka razy w tygodniu kursują linie Norwegian, natomiast z Wrocławia, Gdańska (loty zawieszone), Krakowa i Poznania (loty zawieszone), irlandzkie linie lotnicze Ryanair, posiadają bardzo tanie loty do Alicante i Malagi.

Aktualne tanie linie lotnicze do Hiszpanii, sprawdź na stronie Ryanair (ta linia lotnicza to najtańsze opcje dotarcia do Hiszpanii z Polski). Można także dolecieć tanio do Hiszpanii z Wielkiej Brytanii (lotniska w Londynie) i z Irlandii. Także z Niemiec jest dużo tanich lotów do Alicante
Na Costa Blanca i na Costa del Sol stosunkowo łatwo, również można dotrzeć własnym samochodem. To około 2500 - 3000 tys. kilometrów. UWAGA. Nowe połączenia Ryanair: Kraków-Alicante, Poznań-Alicante i Katowice-Alicante, ceny lotów od 79 PLN.

BIURO-IBERMAXX-HISZPANIA-BIURO-CENTRALNE-PUNTA-PRIMA-TORREVIEJA-ALICANTE

Kilka praktycznych rad jak najlepiej wykorzystać wyjazd rekonesansowy i oglądanie nieruchomości w Hiszpanii
Ważne: Prosimy być szczerym i otwartym podczas oglądania nieruchomości, zarówno gdy szukasz czegoś za 50.000€, za 500.000.€ lub za 1mln €.
Powiedz nam bez skrępowania o swoim budżecie, jaki chcesz przeznaczyć na nieruchomość. Podczas oglądania nieruchomości wyrażaj jasno swoje opinie na jej temat.
Łatwiej będzie nam współpracować i znaleźć dla Was to, czego dokładnie szukacie. Dostosowując się do Waszych wskazówek i uwag, odpowiednio dobierzemy lub skorygujemy naszą ofertę, abyśmy nie marnowali czasu, pokazując nieodpowiednie nieruchomości.

Jeżeli znajdziemy odpowiednią nieruchomość i myślimy o jej zakupie i złożeniu oferty, zawsze należy wrócić i obejrzeć ją ponownie. Czasami dostrzegamy rzeczy, których nie zauważyliśmy za pierwszym razem. No i najważniejsze: lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja.
Warto przygotować sobie listę pytań na kartce, aby nie zapomnieć ich zadać podczas oglądania nieruchomości naszemu agentowi.

2. Oferujemy bezpłatny odbiór z lotniska w Alicante i Malaga

Na lotnisku w Alicante (Costa Blanca) lub Malaga (Costa del Sol), będzie czekał na Państwa jeden z pracowników/agentów IBERMAXX (bardzo sympatyczny Pan lub Pani), który odbierze Państwa z lotniska i zakwateruje w apartamencie lub dowiezie do wyznaczonego hotelu. W tej chwili nowe lotnisko w Alicante jest już udostępnione dla podróżnych.
Zarezerwuj teraz bezpłatny odbiór z lotniska w Alicante przez IBERMAXX.
Lub zarezerwuj samochód na lotnisku w Alicante na czas pobytu i poszukiwania nieruchomości w naszym regionie. Zapytaj nas o wynajem samochodu w Alicante lub Malaga. Dojazd z lotniska do naszych apartamentów zajmuje około 45min. do 1h. jazdy samochodem.

3. Zakwaterowanie w Hiszpanii na czas oglądania nieruchomości

W IBERMAXX zajmujemy się aktywnie wynajmem apartamentów, domów i willi w Hiszpanii. W związku z tym oferujemy możliwość skorzystania z naszej bazy noclegowej w Hiszpanii na Costa Blanca i na Costa del Sol (link do strony IBERMAXX wynajmy, strona otwiera się w nowym oknie) IBERMAXX wynajmy, co może być bardzo pomocne przy wizycie, ponieważ nie muszą Państwo szukać zakwaterowania, lub rezerwować hotelu na własną rękę.
Ceny pobytu w najtańszym apartamencie w naszej ofercie, zaczynają się już od 40€ za dobę.
Oferujemy także zakwaterowanie w hotelu, w pobliżu naszych biur w specjalnej cenie dla klientów IBERMAXX od 50€ za dwie osoby, za dobę w hotelu ze śniadaniem w okolicach Torrevieja - Orihuela Costa.
Zobacz plan wizyty w Hiszpanii i zamów wizytę rekonesansową i oglądanie nieruchomości w Hiszpanii

4. Oglądanie nieruchomości w Hiszpanii

Najważniejsza część wizyty i Twojego pobytu w Hiszpanii. To kluczowa część procesu zakupu nieruchomości. Ambicją biura IBERMAXX jest pokazać minimum od 5 do 10 nieruchomości dziennie. Często bywa to dużo więcej - pokazujemy czasami nawet do 12 nieruchomości. Dobrze byłoby, aby Państwo, przed przyjazdem do Hiszpanii, kontaktując się z naszym biurem telefonicznie lub mailowo, wstępnie określili następujące parametry poszukiwanej nieruchomości:

Znając, choć w przybliżeniu, powyższe Państwa preferencje, będziemy w stanie wstępnie przygotować wachlarz nieruchomości do pokazania, podczas wizyty rekonesansowej w Hiszpanii. Przypominamy, iż w naszej ofercie mamy domy, wille, bungalowy i apartamenty w cenach od 50.000 euro do 6.000.000 euro i więcej. Wybór jest ogromny, w związku z tym, nasi pracownicy zawsze muszą się dobrze przygotować na Państwa przyjazd.

WNETRZE-BIURA-IBERMAXX-HISZPANIA

Ważne. Organizacja pobytu i sprawne oglądanie nieruchomości:
Ty chcesz zobaczyć jak najwięcej nieruchomości a my chcemy sprzedać. To jasne. Więc musimy współpracować. Uprzejmie prosimy podczas pobytu w Hiszpanii o zachowanie dyscypliny i punktualność. Część przygotowanych ofert nieruchomości dla Państwa jest wcześniej dokładnie umówiona z deweloperami, właścicielami nieruchomości, współpracującymi agencjami, etc.
Aby zobaczyć jak najwięcej nieruchomości i wybrać tę odpowiednią w IBERMAXX staramy się o sprawną organizację pobytu na miejscu i umożliwienie Państwu zobaczenia, maksymalnej ilości aktualnych ofert na rynku. Jeżeli zdecydują się Państwo na zakup, mamy także czas na podpisanie umowy wstępnej i zgromadzenie potrzebnych dokumentów niezbędnych do finalizacji zakupu posesji. Także na odwiedzenie banku i założenie konta bankowego dla Was. Niezbędnego do sfinalizowania zakupu nieruchomości w Hiszpanii.

5. Rezerwacja nieruchomości w Hiszpanii

W przypadku znalezienia swojego wymarzonego mieszkania lub domu, gdy po prostu wiemy iż to jest "właśnie to" czego szukaliśmy, przyjętą praktyką w Hiszpanii przez wszystkie biura i agencje nieruchomości, co za tym idzie, również biuro nieruchomości IBERMAXX, jest wpłata rezerwacyjna w wysokości od 3.000 do 6.000 Euro i sporządzenie wstępnej umowy kupna-sprzedaży nieruchomości. Zabezpiecza to nas przed tym, iż nikt po nas, oglądający nieruchomość, już jej nie kupi, a my mamy czas na spokojne przygotowanie wszelkich dokumentów i formalności związanych z zakupem.

Na oglądanie nieruchomości w Hiszpanii, podczas wizyty rekonesansowej, prosimy o przywiezienie ze sobą paszportów. Dowód osobisty nie wystarczy do wszystkich formalności. Mimo, iż możemy podróżować po Europie bez paszportu, do wszelkiego rodzaju umów, podpisywania dokumentów, umów wstępnych, otwarcia konta w banku hiszpańskim, wyrobienia numerów N.I.E. itp. niezbędny jest ważny paszport. Prosimy o tym pamiętać, podczas wizyty i poszukiwania nieruchomości w Hiszpanii.

6. Gromadzenie potrzebnych dokumentów do zakupu

Do zakupu domu lub mieszkania w Hiszpanii będą potrzebne następujące dokumenty:

* Numer N.I.E. jest to Numer Identyfikacyjny Obcokrajowca. Jest to numer nadawany obywatelom innych krajów, zamierzających kupić nieruchomość w Hiszpanii. Także, podjąć pracę, kupić samochód, otworzyć własny biznes, itp. Numer ten można otrzymać na posterunku policji w Hiszpanii (Policia Nacional), po złożeniu wypełnionego wniosku, po około 4 do 10 dni w zależności od regionu Hiszpanii. Numer N.I.E. jest bardzo ważny i podobny jest do naszego polskiego NIP-u.
Biuro nieruchomości IBERMAXX, pomoże również w zdobyciu tego dokumentu dla Państwa. Załatwiamy wszelkie formalności związane z uzyskaniem numeru N.I.E. w przeciągu kilku dni.
Więcej informacji o aspektach prawnych dotyczących nabywania nieruchomości w Hiszpanii, dodatkowych kosztach, podatkach, opłatach, itp. znajdziesz na naszej stronie w dziale Informator o nieruchomościach w Hiszpanii czyli nasz krótki przewodnik, kupującego nieruchomość w Hiszpanii.

7. Kredyt hipoteczny na nieruchomość w Hiszpanii

W wielu przypadkach zachodzi potrzeba zaciągnięcia kredytu hipotecznego w hiszpańskim banku. Na "dzień dzisiejszy" banki w Polsce, nie udzielają kredytów hipotecznych na nieruchomości, zlokalizowane poza granicami Polski. Wyjątkiem jest pożyczka hipoteczna, której zabezpieczeniem jest nieruchomość w Polsce.
Chcąc posiłkować się kredytem hipotecznym, należy zaciągnąć go w Hiszpanii na zasadach panujących w hiszpańskich bankach. Jeżeli mieszkasz w Wielkiej Brytanii lub Irlandii i tam pracujesz lub prowadzisz biznes, niektóre brytyjskie i irlandzkie banki udzielają kredytów na nieruchomość w Hiszpanii. Skonsultuj się z nami w tej kwestii. Doradzimy lepszą opcję dla Ciebie.
Sprawdź więcej informacji w rozdziale jak uzyskać kredyt hipoteczny w Hiszpanii na zakup nieruchomości.

Agencja IBERMAXX specjalizuje się w uzyskiwaniu kredytowania hipotecznego na dom w Hiszpanii dla obywateli polskich kupujących nieruchomość w Hiszpanii. W tej chwili (wiosna 2017) hiszpańskie banki, oferują finansowanie nieruchomosci do 70%, 60%, 50% (zależy od rodzaju nieruchomości) wartości domu i odpowiednio hipoteki na 10, 15, 25 i 30 lat.
Mamy też oferty z finansowaniem hipotecznym do 100% wartości nieruchomości (zadzwoń i zapytaj nas, ponieważ to zmienia się często).
UWAGA WAŻNE! Aktualne warunki finansowania hipotecznego w Hiszpanii, zmieniają się z miesiąca na miesiąc w obecnej sytuacji ekonomicznej. Aktualne informacje podajemy do informacji NASZYCH KLIENTÓW W NASZYCH BIURACH W HISZPANII.
Warto sprawdzić aktualne informacje z Hiszpanii w zakładce aktualności z hiszpańskiego rynku nieruchomości na naszej stronie.

Oprocentowanie kredytów hipotecznych waha się w zależności od banku i również podlega negocjacji (do omówienia z nami, na miejscu). Warunek: zaciągający kredyt nie może przekroczyć 75 roku życia przy spłacie ostatniej raty (to również do omówienia z nami). Dokumenty, potrzebne do starania się o kredyt hipoteczny w Hiszpanii to:

KREDYT-HIPOTECZNY-W-HISZPANII

Dla obywateli polskich mieszkających w Polsce

Dla obywateli polskich pracujących lub prowadzących działalność gospodarczą w Polsce lub Unii Europejskiej, wymagane są następujące dokumenty:

Dla obywateli polskich mieszkających w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczech i innych krajach Unii Europejskiej

Dla obywateli polskich pracujących lub prowadzących działalność gospodarczą w Wielkiej Brytanii i Irlandii wymagane są następujące dokumenty:

Podobnie dla Polaków mieszkających i pracujących w Szwecji, Niemczech, Belgii, Holandii, Danii i Norwegii. Także dla obywateli polskich uzyskujących emeryturę lub rentę ze Szwecji, Norwegii, Stanów Zjednoczonych i Kanady.
Nasze biuro nieruchomości, przeprowadzi Państwa, od początku do końca, przez proces zdobycia kredytu hipotecznego na wymarzony dom lub apartament w Hiszpanii. Pomożemy i doradzimy w "trudnych przypadkach". Dzięki naszym długoletnim i świetnym kontaktom w lokalnych bankach, 90% hipotek dla obywateli Polski "załatwianych" przez IBERMAXX, ma wynik pozytywny.

8. Podpisanie aktu własności nieruchomości w Hiszpanii

Według hiszpańskiego Kodeksu Cywilnego i prawa hiszpańskiego, umowa pisemna kupna-sprzedaży ma postać aktu notarialnego, zawartego u notariusza w języku hiszpańskim. Osoba z obywatelstwem polskim nabywająca nieruchomość w Hiszpanii, ma prawo przyprowadzić tłumacza przysięgłego, aby był obecny w czasie podpisywania aktu notarialnego. Dla naszych klientów bezpłatnie tłumaczymy akt notarialny przed podpisaniem u notariusza. Tekst i treść aktu notarialnego również można przetłumaczyć u dowolnego tłumacza przysięgłego w Polsce lub na terenie Hiszpanii.

Proces przygotowania samego aktu notarialnego, odbywa się w momencie wizyty u notariusza, tuż przed podpisaniem aktu notarialnego. Jest to ogólnie przyjęta norma w Hiszpanii. Nie ma możliwości uzyskania kopii wzoru aktu notarialnego, przed jego podpisaniem. Niemniej jednak, przed podpisaniem samego aktu notarialnego, dokument jest wcześniej, bardzo dokładnie tłumaczony dla naszych klientów, przez naszego tłumacza i w obecności naszej prawniczki.

ODEBRANIE-KLUCZY-DO-NIERUCHOMOSCI-W-HISZPANII

W Hiszpanii Księga Wieczysta (Libro Hipotecario), jest instytucją prawną, przez którą, realizuje się jawność posiadania (własności i praw rzeczowych). W Hiszpanii normami prawnymi regulującymi funkcjonowanie systemu rejestrowego i hipotecznego są: Ustawa o Hipotekach z dnia 08.02.1946r i regulamin Hipotek podpisanym w dniu 14.02.1947r z późniejszymi poprawkami, oraz Kodeks Cywilny prawa hiszpańskiego. Hiszpański system Księgi Wieczystej łączy w sobie elementy dwóch systemów: niemieckiego i francuskiego.

Reasumując: funkcjonowanie księgi wieczystej w praktyce nie różni się od funkcjonowania Polskich Ksiąg Wieczystych (nadzorowanych w Polsce przez Sędziów Sekcji Ksiąg Wieczystych). Przed zakupem nieruchomości jej obecny stan prawny koniecznie należy sprawdzić w rejestrze czyli "wyciągnąć" tzw. "Nota simple" - dokument określający aktualny stan danej nieruchomości. Robi to nasz prawnik.

Tak jak opisane powyżej, sam moment podpisania Aktu Własności Nieruchomości nie różni się wiele od procedury w Polsce. IBERMAXX będzie asystował Państwu w tym końcowym, najważniejszym etapie kupna nieruchomości w Hiszpanii i również po transakcji zakupu. Kiedy potrzebne będzie przepisanie mediów na nowego właściciela nieruchomości (licznki energii elektrycznej, liczniki na wodę, opłaty związane z utrzymaniem nieruchomości - comunidad - roczne podatki od nieruchomości tzw. podatek I.B.I)
Więcej informacji o procesie zakupu nieruchomości w Hiszpanii w rozdziale "Informator" na naszej stronie internetowej.

9. Odebranie kluczy do nowej nieruchomości

Witamy w nowym domu w Hiszpanii! To chyba najradośniejsza część procesu kupna nieruchomości. Odebranie kluczy od nowego domu lub mieszkania! Ale nie koniec na tym. Po przekazaniu kluczy u notariusza, wspólnie udajemy się z naszym klientem na inspekcję nieruchomości. W przypadku gdy jest to nieruchomośc deweloperska, jest czas na wyszukanie usterek, defektów umeblowania, defektów podłogi, ścian, glazury i innych elementów nieruchomości. Wspólnie zgłaszamy znalezione usterki do dewelopera i ustalamy czas usunięcia usterek w nieruchomości.

Naszym klientom także pomagamy i doradzamy gdzie najkorzystniej kupić meble do nowej posesji w Hiszpanii, AGD, wyposażenie lub dekoracje do nowego mieszkania lub domu.
Po tym czas zacząć nowe życie w Hiszpanii, oraz rozpocząć pierwsze lekcje hiszpańskiego i powiedzieć sobie w końcu: Bienvenido en Espana!

wróć
Zapisano.

Schowek:


Brak ofert w schowku

Zarezerwuj wizytę rekonesansową w Hiszpanii

Wyszukaj nieruchomości z przejęć bankowych

Wynajmij nieruchomość w Hiszpanii

Wybudujemy Twój dom w Hiszpanii

Wynajmij samochód w Hiszpanii

IBERMAXX nieruchomości +34 966 444 615

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.