Nr 1 w hiszpańskich nieruchomościach

+34 966 444 615
0

Nieruchomości w Hiszpanii

IBERMAXX nieruchomości +34 966 444 615

Zarezerwuj oglądanie nieruchomości

i bezpłatny odbiór z lotniska Alicante

czytaj dalej

Służba zdrowia i transport

Hiszpańska służba zdrowia i transport. To nie tajemnica iż Hiszpania jest niezwykle atrakcyjnym krajem jeżeli chodzi o przeprowadzkę tutaj, zakup nieruchomości i zamieszkanie na Costa Blanca lub na Costa del Sol na stałe.
Ale oprócz wspaniałego klimatu, pięknych plaż, zdrowej kuchni śródziemnomorskiej i przyjaznych ludzi, są jeszcze inne ważne czynniki bez których Hiszpania nie byłaby Hiszpanią.
A mianowicie: doskonała państwowa służba zdrowia, oraz świetny transport i komunikacja publiczna. Zarówno transport lokalny jak i międzynarodowy. Przyjrzyjmy się bliżej tym dwóm rzeczom w rozdziale naszej strony związanej z zakupem nieruchomości w Hiszpanii.

Służba zdrowia

Czy wiecie iż hiszpańska służba zdrowia wydaje więcej pieniędzy na służbę zdrowia niż Wielka Brytania? To znaczy: proporcjonalnie więcej środków z budżetu państwa przeznaczane jest na służbę zdrowia niż w Wielkiej Brytanii. Czy wiecie że Hiszpania ma więcej pracujących lekarzy niż w Wielka Brytania?
Niestety nie udało nam się dotrzeć do danych z polskiej służby zdrowia, aby porównać nasze dwa kraje, ale chyba rozczarowalibyśmy się jeszcze bardziej. Fakt faktem - szpitale, przychodnie i ośrodki zdrowia w Hiszpanii robią wrażenie. Każdy kto zetknął się z hiszpańską służbą zdrowia bardzo sobie ją chwali i poleca innym.

To prawdopodobnie także jeden z powodów dlaczego Hiszpanie żyją dłużej niż przeciętny Europejczyk. A Hiszpania przoduje od lat w statystykach długości życia swoich obywateli na świecie.

SLUZBA-ZDROWIA-HISZPANIA-2

Jako nowy rezydent na Costa Blanca będziesz miał prawo do bezpłatnej opieki zdrowotnej. Ogólnie uznawanej za o wiele lepszą niż w Polsce. To, jeśli zarejestrujesz się w hiszpańskim systemie opieki zdrowotnej.

Przyjezdni w wieku emerytalnym nie muszą się martwić, ponieważ polscy emeryci przyjeżdżający do Hiszpanii, otrzymają taki sam poziom bezpłatnej opieki zdrowotnej jak każdy obywatel Hiszpanii. Ale żeby to uzyskać trzeba się zarejestrować w hiszpańskim systemie opieki zdrowotnej wypełniając formularz S1 (E121).
Jeżeli przenosisz się do Hiszpanii przed osiągnięciem wieku emerytalnego i nie pracujesz, może być konieczne wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego, zazwyczaj tańszego niż jego równowartość w Polsce, na pokrycie kosztów leczenia. Bądź jednak pewien iż standard bezpłatnej opieki zdrowotnej jaki otrzymasz w Hiszpanii i na wybrzeżu Costa Blanca będzie bardzo wysoki.

Ośrodki zdrowia

Na Costa Blanca każde miasteczko lub większa urbanizacja posiada własny ośrodek zdrowia, gdzie internetowo lub telefonicznie można umówić wizytę do lekarza. Prawie wszyscy lekarze i personel w ośrodkach zdrowia i przychodniach na Costa Blanca mówią w języku angielskim. W nagłym przypadku choroby lub operacji chirurgicznej na Costa Blanca są dostępne nowoczesne szpitale i specjalistyczne kliniki. Do niektórych specjalnie z innych krajów przyjeżdżają się leczyć obcokrajowcy. Są także prywatne kliniki. Szpitale i ośrodki zdrowia znajdują się w Torrevieja, Alicante, Playa Flamenca, Alicante, Benidorm, Denia, Calpe, Cabo Roig, Elche, Orihuela, Pilar de la Horadada, Villajoyosa i Villamartin.

Wizyta w aptece

Kolejną zaletą hiszpańskiej opieki zdrowotnej jest to iż farmaceuci w aptekach nie tylko dostarczają i realizują recepty na lekarstwa, które są też tańsze niż w Polsce, ale także pomagają w nagłych wypadkach. Doktorzy farmaceuci w hiszpańskich aptekach są wysoko wykwalifikowani i normalnym jest w Hiszpanii, aby farmaceuta doradzał w sprawie drobnych chorób. Gdzie w Polsce musiałbyś specjalnie iść na wizytę do lekarza.
W aptece w Hiszpanii sprawdzą Ci bezpłatnie ciśnienie krwi, wypiszą leki w tym także antybiotyki na podstawie własnej diagnozy i bez recepty.
Apteki w najpopularniejszych kurortach na Costa Blanca zawsze mają zatrudnione osoby które mówią w języku angielskim i zawsze znajdziesz w pobliżu aptekę otwartą 24h na dobę.

Transport i komunikacja

Wybrzeże Costa Blanca i jego miasta, to jedna z najlepiej skomunikowanych części Hiszpanii, gdzie lotnisko w Alicante jest jednym z najruchliwszych lotnisk w całej Hiszpanii kontynentalnej. A tanie loty z Polski do Alicante teraz już są dostępne kilka razy w tygodniu, a praktycznie wszystkie większe miasta w Polsce mają bezpośrednie loty do Alicante. Alternatywą może być skorzystanie z lotniska w Walencji, aby dotrzeć do miast północnej Costa Blanca, albo z lotniska w Murcia - San Javier, aby dotrzeć do miast na południowej Costa Blanca i na Costa Calida.

Torrevieja leży w odległości 50 minut jazdy samochodem od lotniska w Alicante i 30 minut z lotniska w Murcji. Natomiast Moraira na północy znajduje się w odległości około 75 minut od lotniska w Alicante i 90 minut z lotniska w Walencji. Oczywiście na trasach lotniczych z Polski do tych miast, króluje irlandzki przewoźnik lotniczy - Ryanair.

Kiedy znajdziesz się już na lotnisku, transport nie stanowi żadnego problemu. Można wypożyczyć samochód, skorzystać z autobusów lub z taksówki. Autobusy dojeżdżają do każdego większego i mniejszego miasteczka na Costa Blanca, gdzie centrum komunikacyjnym jest Alicante.
Możesz także zarezerować wizytę pokazową w Hiszpanii i zarezerwować odbiór z lotniska w Alicante przez agencję IBERMAXX.

AUTOBUS-ALICANTE-LOTNISKO

Taksówką, autobusem lub pociągiem

Taksówki oraz lokalne autobusy, dojeżdżają nie tylko do dużych miast regionu, ale także do mniejszych miejscowości regionu Alicante. Przystanki autobusowe znajdują się na wszystkich większych urbanizacjach na wybrzeżu Costa Blanca. Autobusem dojedziesz tanio i wygodnie na wszystkie plaże i do wszystkich atrakcji turystycznych Costa Blanca i okolic Alicante.
Autobusy to świetny środek transportu na obszarze Orihuela Costa i Torrevieja. Regionu tak popularnego wśród osób kupujących nieruchomości w Hiszpanii. Autobusem dojedziesz do Cabo Roig, Punta Prima, La Zenia, Playa Flamenca, Villamartin i do nowego centrum handlowego La Zenia Boulevar. Ceny biletów autobusowych kosztują kilka euro. Rozkłady jazdy są dostępne na przystankach, oraz w biurach informacji turystycznej, oraz na lotnisku w Alicante.

Jedną z alternatyw podróży po wybrzeżu Costa Blanca, jest skorzystanie z kolei wąskotorowej na północnej Costa Blanca. Linii kolejowej biegnącej z Alicante do Denia z przystankami w Villajoyosa, Benidorm, Altea, oraz Calpe.

Pamiętajcie iż IBERMAXX pomoże Ci nie tylko w kupnie nieruchomości na Costa Blanca, ale także w zadomowieniu się w Hiszpanii i rozpoczęciu tutaj nowego, lepszego życia. Od lat pomagamy naszym klientom we wszystkich aspektach opisanych powyżej, między innymi związanych ze służbą zdrowia i transportem na Costa Blanca.
Witamy na pokładzie!

wróć
Zapisano.

Schowek:


Brak ofert w schowku

Zarezerwuj wizytę rekonesansową w Hiszpanii

Wyszukaj nieruchomości z przejęć bankowych

Wynajmij nieruchomość w Hiszpanii

Wybudujemy Twój dom w Hiszpanii

Wynajmij samochód w Hiszpanii

IBERMAXX nieruchomości +34 966 444 615

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.