Nr 1 w hiszpańskich nieruchomościach

+34 966 444 615
0

Nieruchomości w Hiszpanii

IBERMAXX nieruchomości +34 966 444 615

Zarezerwuj oglądanie nieruchomości

i bezpłatny odbiór z lotniska Alicante

czytaj dalej

Przeprowadzka na Costa Blanca

Będziesz przeprowadzał się na Costa Blanca do Hiszpanii?
W końcu podjęliście tę decyzję! Zdecydowaliście się o przeprowadzce do Hiszpanii na wybrzeże Costa Blanca. Przeprowadzka do Hiszpanii z dziećmi lub bez. To wspaniale. Więcej o aspektach z przeniesieniem się do Hiszpanii i pierwszych krokach w Hiszpanii znajdziecie w przewodniku IBERMAXX w rozdziale przeprowadzamy się do Hiszpanii.

Jakakolwiek jest Twoja sytuacja, IBERMAXX nie tylko znajdzie i sprzeda Ci nieruchomość na Costa Blanca, ale także pomożemy Wam w "stawianiu pierwszych kroków" na Costa Blanca w Hiszpanii. Pomożemy Ci zadomowić się w Hiszpanii. Część naszych klientów staje się często naszymi dobrymi znajomymi i nasze relacje trwają przez wiele lat po zakupie nieruchomości.

Doskonale wiemy jak rozpocząć nowe życie w Hiszpanii i jak przeprowadzić się tutaj bez stresów i nerwów związanych z przeprowadzką do obcego kraju. Są ważne rzeczy które trzeba wziąć pod uwagę jeszcze przed przyjazdem do Hiszpanii i na które warto zwrócić uwagę.

Przed przyjazdem na Costa Blanca

Dobrym pomysłem jest dokładne przemyślenie co ze sobą zabierzesz do Hiszpanii. Czy będą to meble z Polski, wyposażenie mieszkania i Twoje personalne rzeczy. Jeżeli jest tego wiele, warto poszukać w internecie firm zajmujących się przeprowadzkami międzynarodowymi i oferującymi przeprowadzki na trasie Polska - Hiszpania. Takie firmy transportowe nie jest trudno wyszukać i uzyskać wycenę transportu na trasie Polska - Hiszpania. Warto podzwonić i zapytać o koszt takiego transportu. Warto wziąć także pod uwagę ubezpieczenie takiego transportu do Hiszpanii w razie wypadku lub uszkodzenia przewożonych mebli.
Pamiętaj aby zorganizować swój własny transport do Hiszpanii.

PRZEPROWADZKA-DO-HISZPANII-NA-COSTA-BLANCA

Sprawdź ważność paszportu

Następnie sprawdź ważność swojego paszportu przed wyjazdem do Hiszpanii. Mimo iż możemy poruszać się po Unii Europejskiej bez paszportu, trzeba go koniecznie ze sobą wziąć, ponieważ wiele spraw w Hiszpanii nie "załatwisz" tylko z polskim dowodem osobistym. Będzie na pewno potrzebny paszport - choćby do wyrobienia numeru N.I.E, albo do założenia internetu w nowym domu lub założenia telefonu w nowym mieszkaniu (także do kupna telefonu komórkowego na abonament w Hiszpanii).

Karta EHIC na wypadek choroby

Warto także wyrobić sobie kartę European Health Insurance Card (EHIC) na wypadek nagłej choroby lub wypadku, kiedy będziemy musieli odwiedzić szpital lub dzwonić na pogotowie w Hiszpanii.

Przeprowadzka do Hiszpanii będzie się wiązała z mnóstwem biurokracji w Polsce i uporządkowania Twoich spraw w kraju, szczególnie jeżeli zamierzasz przeprowadzić się na stałe do Hiszpanii i zamknąć etap mieszkania w Polsce za sobą. Podobna sytuację mają Polacy mieszkający w Wielkiej Brytanii, którzy przeprowadzają się do Hiszpanii w coraz większej liczbie ze względu na Brexit i jego konsekwencje.

Porozmawiaj ze swoim bankiem

Przed wyjazdem do Hiszpanii warto porozmawiać ze swoim doradcą finansowym lub ze swoim bankiem w kraju. Najlepiej zrobić to kilka miesięcy wcześniej. Wiążą się z tym ważne kwestie podatkowe. Jeżeli postarasz się o rezydencję w Hiszpanii, Twoja sytuacja fiskalna zmieni się. Jeżeli posiadasz zasoby finansowe w banku w Polsce, jeżeli posiadasz akcje, obligacje lub inne inwestycje, albo papiery wartościowe ich restrukturyzacja i przeniesienie off-shore może być z korzyścią dla Ciebie.

Emerytura z Polski do Hiszpanii

Jeżeli pobierasz emeryturę z Polski musisz pomyśleć aby transferować ją co miesiąc z Polski do Twojego banku w Hiszpanii. A tym bliżej wyjazdu upewnij się iż na Twoim hiszpańskim koncie jest wystarczająco euro na pierwsze dni w Hiszpanii lub weź ze sobą gotówkę w Euro do Hiszpanii. Tutaj przypominamy iż maksymalnie legalnie można przewieźć 10 tysięcy euro w gotówce do Hiszpanii. Większa kwota musi zostać zgłoszona organom państwowym.

KIlka dni przed przyjazdem do Hiszpanii, jeżeli Twój nowy dom lub mieszkanie czeka na Ciebie na Costa Blanca w Torrevieja, Alicante, na Playa Flamenca w Guardamar del Segura, w Calpe, Moraira czy w Denia lub na La Zenia w Orihuela Costa, wykonaj telefon do IBERMAXX aby jeden z naszych pracowników sprawdził dla Ciebie czy w nieruchomości jest woda, elektryczność, czy działa klimatyzacja i bojler na ciepłą wodę. To ważne, abyś przyjechał do nowego w pełni funkcjonującego domu.

Po przybyciu na Costa Blanca

W ciągu 3 miesięcy po przybyciu na Costa Blanca powinieneś się osobiście zarejestrować w Oficina de Extranjeros, albo na posterunku Policji aby uzyskać rezydencję (rezydenturę) w Hiszpanii. Czyli status rezydenta w Hiszpanii. Tutaj uwaga: nie dla wszystkich korzystne jest staranie się o status rezydenta w Hiszpanii ze względów podatkowych i rozliczania się w Polsce lub innym kraju. Skonsultuj się w tej sprawie w biurach IBERMAXX. Kiedy przedstawisz nam swoją sytuację, doradzimy Ci co będzie dla Ciebie korzystniejsze.

Po zarejestrowaniu się zostanie Ci wydany certyfikat rezydenta w Hiszpanii, na którym widnieje Twoje imię i nazwisko, adres zamieszkania w Hiszpanii (czyli dom lub mieszkanie które kupiłeś), numer N.I.E. (który dostaniesz wcześniej podczas zakupu nieruchomości).
Do uzyskania rezydencji w Hiszpanii potrzebujesz paszportu jako dokumentu tożsamości. Ponadto pobierana jest niewielka opłata skarbowa, którą trzeba uiścić w banku.

NOWY-DOM-HISZPANIA

Oprócz uzyskania statusu rezydenta powinieneś także odwiedzić Urząd Miasta (Ayuntamiento) i zarejestrować siebie i swoich członków rodziny w Padron Municipal de Habitantes, czyli po prostu zameldować się w Hiszpanii. Dlaczego zameldowanie w Hiszpanii jest takie ważne?
Zarejestrowanie siebie w Padron czyni z Ciebie pełnoprawnego członka lokalnej społeczności i jest prawnym wymogiem. Ma to swoje wymierne korzyści. Im więcej ludzi zarejestruje się w Padron tym więcej lokalne władze dostają pieniędzy z Madrytu (więcej rządowych funduszy wpływa do lokalnej kasy).

Zameldowanie w Hiszpanii

Padron jest potrzebny także do różnych procedur administracyjnych w Hiszpanii, takich jak np. kupno i sprzedaż samochodu w Hiszpanii, przerejestrowania samochodu z polskich na hiszpańskie numery rejestracyjne, zapisanie dziecka do szkoły w Hiszpanii, zawarcia małżeństwa w Hiszpanii, głosowanie w wyborach, złożenie wniosku ubezpieczenia zdrowotnego, oraz innych świadczeń socjalnych w Hiszpanii.

Kolejną rzeczą będzie zarejestrowanie się w lokalnej przychodni zdrowia na Costa Blanca.
A następnie zakup telefonu komórkowego w Hiszpanii z hiszpańskim numerem, choć po zniesieniu opłat za roaming w Unii Europejskiej tę rzecz można zostawić na później. Można też założyć w nowym domu telefon stacjonarny. Następnie trzeba założyć internet, oraz telewizję satelitarną z polskimi kanałami, aby całkowicie nie odciąć się od wiadomości z Polski.

Powodzenia!
I pamiętajcie IBERMAXX jest i będzie z Wami przez cały ten czas, nie tylko przez kupnem nieruchomości na Costa Blanca, ale przede wszystkim po jej zakupie.


Zainteresuje Cię także: poradnik kupującego w Hiszpanii | poszukiwanie nieruchomości w Hiszpanii | proces zakupu domu w Hiszpanii | zakup nieruchomości w Hiszpani z IBERMAXX | wymiana waluty w Hiszpanii |

wróć
Zapisano.

Schowek:


Brak ofert w schowku

Zarezerwuj wizytę rekonesansową w Hiszpanii

Wyszukaj nieruchomości z przejęć bankowych

Wynajmij nieruchomość w Hiszpanii

Wybudujemy Twój dom w Hiszpanii

Wynajmij samochód w Hiszpanii

IBERMAXX nieruchomości +34 966 444 615

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.