Nr 1 w hiszpańskich nieruchomościach

+34 966 444 615
0

Nieruchomości w Hiszpanii

IBERMAXX nieruchomości +34 966 444 615

Zarezerwuj oglądanie nieruchomości

i bezpłatny odbiór z lotniska Alicante

czytaj dalej

Proces zakupu nieruchomości w Hiszpanii

Tak wygląda proces zakupu nieruchomości w Hiszpanii. Kluczem do bezproblemowego zakupienia nieruchomości w Hiszpanii jest zrozumienie procesu zakupu, oraz kosztów z nim związanych. Pomożemy Ci zrozumieć jak wygląda cały proces zakupu domu w Hiszpanii. Od momentu rezerwacji nieruchomości, do podpisania aktu notarialnego u notariusza. Więcej wyczerpujących informacji znajdziesz także w głównej zakładce zakup nieruchomości w Hiszpanii na naszej stronie internetowej.

Notariusz

Wszystkie transakcje kupna - sprzedaży nieruchomości w Hiszpanii muszą być podpisane przez notariusza, legalnego reprezentanta państwa hiszpańskiego. Tylko notariusz może zarejestrować Ciebie jako legalnego właściciela nieruchomości i wpisać Ciebie jako nowego właściciela posesji w hiszpańskim wydziale ksiąg wieczystych czyli Registro. Notariusz może tego dokonać tylko i wyłącznie po podpisaniu aktu kupna sprzedaży nieruchomości, którego jest świadkiem, podpisując akt własności (Escritura), upewniając się iż wszystkie opłaty i podatki związane z nieruchomością są zapłacone.

W momencie znalezienia przez Ciebie wymarzonej nieruchomości, standardową praktyką w Hiszpanii jest jej rezerwacja poprzez wpłacenie zadatku w wysokości 3000 euro. W momencie wpłaty zadatku, nieruchomość zostaje wycofana z rynku. Oczywiście zadatek wlicza się do całkowitej ceny sprzedaży nieruchomości.

Zanim podpiszesz akt własności nieruchomości, nasz hiszpański prawnik dokładnie sprawdzi stan prawny kupowanej nieruchomości. Zostanie "wyciągnięta" z Registo tzw. Nota Simple, czyli informacja o stanie prawnym nieruchomości w Wydziale Ksiąg Wieczystych. Prawnik sprawdzi czy na nieruchomości nie ciążą żadne zobowiązania lub obciążenia typu hipoteka, zaległości związane z czynszem lub inne zobowiązania.

Następnym krokiem jest wpłata od 5% do 10% kwoty wartości nieruchomości, która to wpłata zobowiązuje stronę sprzedającą do sprzedaży nieruchomości, a stronę kupującą zobowiązuje do kupna nieruchomości. Oczywiście ta kwota nie jest stała. Podczas rezerwacji nieruchomości pojawiają się różne opcje i wspólnie z naszym agentem ustalisz najlepszą formę płatności dla Ciebie.

Numer N.I.E.

Aby kupić jakąkolwiek nieruchomość w Hiszpanii będziesz potrzebował numeru N.I.E. jest to odpowiednik polskiego NIP-u, czyli numeru identyfikacji podatkowej w Hiszpanii. Każdy obcokrajowiec kupujący nieruchomość w Hiszpanii musi mieć wyrobiony numer N.I.E. Numer N.IE. wyrabia się na Policji.
W IBERMAXX wyrabiamy ekspresowo numery N.I.E. dla naszych klientów.

NUMER-NIE-HISZPANIA
Tak wygląda numer N.I.E. w Hiszpanii

Konto w banku

Kolejnym krokiem w procesie nabywania nieruchomości w Hiszpanii jest otwarcie konta bankowego w Hiszpanii. Musisz mieć konto w banku w Hiszpanii aby kupić nieruchomość tutaj. Każda transakcja zakupu nieruchomości musi przejść przez hiszpański system bankowy. Dla naszych klientów otwieramy konto bankowe w Hiszpanii. Po jego otwarciu dostaniesz akces internetowy do swojego konta. Każdy bank w Hiszpanii posiada wersję angielską, jeżeli jeszcze nie znasz języka hiszpańskiego.

Dodatkowe koszty

Więc co składa się na dodatkowe koszty zakupu nieruchomości w Hiszpanii? Kalkuluj od 10% do 12% dodatkowych kosztów od podanej ceny nieruchomości. Tak realistycznie należy liczyć dodatkowe koszty zakupu. To pokrywa wszystkie podatki, prowizje i opłaty. Jeżeli kupujesz na kredyt licz 13% dodatkowych kosztów.

Jeżeli kupujesz nieruchomość z rynku wtórnego, dodatkowe koszty rozkładają się mniej więcej w następujący sposób:

Dodatkowe koszty związane z kredytem hipotecznym to: wycena nieruchomości - około 350€, prowizja banku za przyznanie kredytu - około 1,5% pożyczanej kwoty, prowizja banku - około 1%. Do tego dochodzą koszty notariusza i koszty wpisu do ksiąg wieczystych.

Nieruchomości od dewelopera

Koszty zakupu nowej nieruchomości od dewelopera trochę się różnią w Hiszpanii. Podpisanie aktu własności nieruchomości odbywa sie po otrzymaniu przez dewelopera Licencia de Primera Ocupacion.
A opłaty to: 10% podatek IVA, notariusz i opłaty za wpis do ksiąg wieczystych - Registro.

Podatek od nieruchomości w Hiszpanii

Kiedy staniesz się już prawowitym posiadaczem nieruchomości w Hiszpanii, będziesz zobowiązany do płacenia corocznego podatku od nieruchomości. W Hiszpanii nazywa się on IBI lub SUMA (w regionie Costa Blanca).
Rachunek do zapłacenia zwykle przyjdzie do Ciebie pocztą w miesiącu sierpniu lub wrześniu. A podatek od nieruchomości w Hiszpanii uiszcza się do października każdego roku. W tym podatku mieszczą się także koszty za wywóz śmieci z posesji.

PODATEK-OD-NIERUCHOMOSCI-W-HISZPANII-IBI-SUMA
Tak wygląda rachunek do wpłaty podatku od nieruchomości w Hiszpanii

Oprócz tej opłaty musisz się liczyć z kosztami za media podczas eksploatacji domu lub mieszkania w Hiszpanii. Czyli stałe opłaty za prąd i wodę. A jeżeli Twoja nieruchomość znajduje się na urbanizacji - z kosztami czynszu - czyli Comunidad. Podczas pokazywania nieruchomości poinformujemy Cię dokładnie o kosztach utrzymania każdej pokazywanej nieruchomości z naszej oferty sprzedaży. To ważne abyś miał świadomość o późniejszych kosztach utrzymania nieruchomości w Hiszpanii.

Kupujesz po raz pierwszy w Hiszpanii? Zdaj się na nas

Nie jest dziwne iż klienci którzy pierwszy raz kupują nieruchomość w Hiszpanii potrzebują wsparcia i asysty po jej zakupie. Wystarczy poczytać opinie o IBERMAXX. Pomożemy Ci w pierwszych krokach po zakupie nieruchomości. Wytłumaczymy, gdzie, co i jak płacić w Hiszpanii. A później na pewno poradzisz sobie sam w opłatach związanych z utrzymaniem swojej nieruchomości w Hiszpanii. Jeszcze więcej informacji o zakupie nieruchomości w Hiszpanii znajdziesz w informatorze na naszej stronie.

wróć
Zapisano.

Schowek:


Brak ofert w schowku

Zarezerwuj wizytę rekonesansową w Hiszpanii

Wyszukaj nieruchomości z przejęć bankowych

Wynajmij nieruchomość w Hiszpanii

Wybudujemy Twój dom w Hiszpanii

Wynajmij samochód w Hiszpanii

IBERMAXX nieruchomości +34 966 444 615

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.