Nr 1 w hiszpańskich nieruchomościach

+34 966 444 615
0

Nieruchomości w Hiszpanii

IBERMAXX nieruchomości +34 966 444 615

Zarezerwuj oglądanie nieruchomości

i bezpłatny odbiór z lotniska Alicante

czytaj dalej

Nieruchomości w Alicante

Dlaczego warto kupić nieruchomość w Alicante, w Hiszpanii? Dlaczego warto wziąć pod uwagę zakup nieruchomości w Alicante i dlaczego warto zainwestować akurat w tych okolicach wybrzeża Costa Blanca w Hiszpanii? Jeżeli jeszcze tego nie wiecie, a interesujecie się nieruchomościami zagranicznymi, warto zapoznać się z poniższymi informacjami. Bardzo przydatne info dla osób zainteresowanych zakupem nieruchomości w Hiszpanii.

Poniżej odpowiadamy na najbardziej istotne pytania, które zadaje sobie w zasadzie każda osoba zainteresowana zakupem nieruchomości w Hiszpanii. Pytania, które często padają podczas rozmowy w pubie lub w restauracji. Pytania które często zadają nasi klienci przyjeżdżający po raz pierwszy do Alicante na poszukiwanie wymarzonej nieruchomości na południu Hiszpanii.

Dlaczego akurat Alicante? A nie Malaga, lub Madryt czy Barcelona i wybrzeże Costa Brava? A może Baleary lub Majorka? Albo Wyspy Kanaryjskie i najpopularniejsza Teneryfa czy Gran Canaria?
Dlaczego akurat Alicante na kupno mieszkania w Hiszpanii?

Czy wiecie że prowincja Alicante posiada największą ilość obcokrajowców kupujących nieruchomości w Hiszpanii? Alicante wyprzedza Malagę i Costa del Sol pod względem obcokrajowców (tzw. ekspatów) kupujących mieszkania i domy w Hiszpanii. I dzieje się to nie od dziś, tylko od wielu, wielu lat. To nie przypadek ...

PROWINCJA-ALICANTE-HISZPANIA

Prowincja Alicante na mapie Hiszpanii

Odpowiedz na to pytanie w zasadzie jest jedna: Warto tu inwestować w domy i mieszkania.
Alicante wiedzie prym od wielu lat pod względem obcokrajowców kupujących nieruchomości w Hiszpanii.
Jest to region numer 1 ze wszystkich 50 hiszpańskich prowincji. Kupujący nieruchomości w Alicante to nie tylko "emeryci" szukający drugiego domu w Hiszpanii na jesień życia, ale także zwykłe rodziny poszukujące drugiego domu w Hiszpanii. Lub jak niektórzy mówią, domu wakacyjnego w Hiszpanii.

Prowincja Alicante posiada 450.000 obcokrajowców mieszkających na stałe w Alicante i okolicach! Jest to 1/4 całej populacji regionu Alicante! Mało tego. Te liczby to tylko oficjalne cyfry w statystykach urzędowych. Dużo obcokrajowców nie jest zameldowanych w swoich nieruchomościach, mimo iż je zakupili i są ich właścicielami. Tych osób nie ma w oficjalnych rejestrach ilości mieszkańców Alicante.
Kto nie posiada "empadronamiento" (zameldowanie) ten nie jest wliczany do rejestrów.
W rzeczywistości obcokrajowcy to 50% całej populacji Alicante!

Teraz przyjrzyjmy się najważniejszym powodom dlaczego obcokrajowcy tak chętnie kupują nieruchomości w Alicante.

RYNEK NIERUCHOMOŚCI ALICANTE

Aspekt ekonomiczny po pierwsze. Ceny hiszpańskich nieruchomości, stopniowo, od roku 2013 "odradzaj się" czyli rosną. Ale w dalszym ciągu są o 20% niższe niż w roku 2007. Rynek nieruchomości w Alicante i na Costa Blanca był pierwszym rynkiem który najszybciej odrodził się po pamiętnym kryzysie na rynku nieruchomości w latach 2008-2009.
Dlaczego tak szybko rynek nieruchomości w Alicante "powstał z gruzów" tuż po największym kryzysie na rynku nieruchomości w Hiszpanii?

Ponieważ napędzali go obcokrajowcy, kupujący najczęściej nieruchomości w prowincji Alicante. Tutaj ceny mieszkań i domów były najtańsze, zaraz po kryzysie i właśnie tutaj "ciągnęli" obcokrajowcy w poszukiwaniu najtańszych ofert nieruchomości w Hiszpanii i ofert nieruchomości z przejęć bankowych w Hiszpanii.

W zasadzie do dziś, ceny nieruchomości w Alicante należą do najniższych w całej kontynentalnej części Półwyspu Iberyjskiego. Najprawdopodobniej sytuacje będzie miała się podobnie po kryzysie COVID 19 z 2020r, który najprawdopodobniej ponownie silnie uderzy w hiszpański rynek nieruchomości i ceny na rynku nieruchomości w Alicante ponownie spadną. Tego jeszcze nie wiemy w momencie pisania tego artykułu.

To jednocześnie oznacza że warto wybrać się do Alicante na "polowanie" hiszpańskich nieruchomości i brać ten region pod uwagę na zakup zagranicznej nieruchomości lub domu wakacyjnego nad Morzem Śródziemnym. Najbardziej popularne lokalizacje regionu Alicante, jak Torrevieja lub Orihuela Costa pełne są obcokrajowców kupujących nieruchomości i szukających okazji do inwestycji w tanie, hiszpańskie nieruchomości.

LOKALIZACJA, LOKALIZACJA, LOKALIZACJA

Prowincja Alicante to najbardziej wysunięta prowincja Regionu Walencja (Comunidad Valenciana) to 4 pod względem ilości ludności region Hiszpanii. Region Alicante uważany jest za jeden z najpiękniejszych regionów Hiszpanii, posiadający najpiękniejszą linię wybrzeża i najładniejsze plaże w całej Hiszpanii. Costa Blanca posiada piękne plaże i wspaniałe góry. Błękitne niebo, malownicze góry, piękne plaże, czyste morze i wspaniałą kuchnię.

Do tego praktycznie kompletny brak przemysłu. Nie znajdziesz w Alicante żadnych kominów, kopcących fabryk czy elektrowni. Powietrze jest krystalicznie czyste, a okolice Torrevieja i Orihuela Costa dodatkowo posiadają szczególny mikroklimat ze względu na okoliczne solanki.

ALICANTE-HISZPANIA

Szczególnie południe prowincji Alicante, z Torrevieja na Costa Blanca aż po granicę z Murcją jest niezwykle popularne wśród obcokrajowców kupujących nieruchomości w Hiszpanii. Tutaj często trudno spotkać Hiszpana na ulicy lub plaży. A region ten dominują obcokrajowcy z Europy.

Prowincja Alicante to "ikona" - tak należy powiedzieć - na mapie hiszpańskich wakacji, zarówno tych zorganizowanych, typu all inclusive, gdzie prym wiedzie miasto Benidorm, po wakacje w Hiszpanii typu "self catering". Nadmorskie miasta regionu Alicante jak: Javea, Denia, Calpe, Torrevieja, Santa Pola, Guardamar del Segura, San Juan, to od lat doskonałe miejsca na wakacje na plaży w Hiszpanii. Jest tu mnóstwo zarówno hoteli jak i apartamentów na wynajem na Costa Blanca.

Ale nie tylko nadmorskie miasta wypełnione turystami po brzegi podczas wakacji w Hiszpanii. Także malutkie miejscowości w głębi lądu oferują możliwość kupna niedrogiej nieruchomości w Hiszpanii i osiedlenie się w tym cudownym kraju.
W IBERMAXX mamy także takie oferty sprzedaży nieruchomości z dala od morza i tłumów. I taki dom na wsi w Hiszpanii na pewno kupisz taniej niż willę w nadmorskim kurorcie. Warto o tym, pomyśleć podczas poszukiwania nieruchomości w Alicante.

TRANSPORT I DOSKONAŁY DOJAZD DO ALICANTE

Prowincja Alicante jest doskonale skomunikowana z resztą Europy i także z Polską. Międzynarodowe lotnisko Alicante-Elche kilka razy w tygodniu oferuje tanie połączenia lotnicze do Polski. Do Warszawy, Poznania, Krakowa, Gdańska, Wrocławia. To zaledwie 3h lotu z Polski do Alicante.

Dla Polaków zamieszkałych w Wielkiej Brytanii z Londynu jest kilka lotów dziennie do Alicante. Nie wspominając o lotach z Manchester, Birmingham, ze Szkocji, Walii, Irlandii Północnej i Irlandii do Alicante. Wybór lotów jest ogromny. Są bezpośrednie loty do Alicante praktycznie z każdego kraju w Europie: Szwecja, Norwegia, Dania, Niemcy, Belgia, Holandia, Francja, Portugalia, Włochy i wiele innych.

Jest także nowe lotnisko Corvera-Murcia z lotami do różnych krajów na kontynencie europejskim

Jeżeli chodzi o autostrady, to autostrada AP7 ciągnie się od granicy z Francją, poprzez Barcelonę, Walencję, Alicante, Malagę do Algeciras, gdzie złapiesz połączenie promowe do Maroko i Afryki.
Hiszpania ma wspaniałą szybką kolej AVE z połączeniami do Madrytu, Barcelony, Walencji i innych miast Hiszpanii.

KLIMAT ALICANTE

Jeszcze innym czynnikiem, który warto wziąć pod uwagę podczas decydowania się na lokalizację, gdzie kupić nieruchomość w Hiszpanii, jest wspaniały klimat regionu Alicante na Costa Blanca. To jeden z najważniejszych czynników który nęci hordy obcokrajowców do zakupu nieruchomości w Alicante. Albo do przeprowadzki na Costa Blanca w Hiszpanii.

TORREVIEJA-HISZPANIA-FOTOGRAFIA
Torrevieja na Costa Blanca

Alicante posiada wspaniały klimat przez cały rok. W zimie nie jest zbyt chłodno, a latem nie za gorąco, choć czasami sierpień bywa bardzo gorący. Alicante to miejsce gdzie zimą na tarasie lub we własnym ogrodzie można spożywać posiłki "al fresco" czyli na wolnym powietrzu. W miejscach gdzie nie ma wiatru na plaży, można się opalać w styczniu i lutym. Co odważniejsi kąpią się w tych miesiącach w morzu.

Region Alicante posiada największa ilość słonecznych dni ze wszystkich regionów w Hiszpanii. Nawet więcej niż wybrzeże Costa del Sol, jeśli wierzyć statystykom określającym ilość słonecznych dni w roku na terenie Hiszpanii. To pozwala grać w golfa w tym czasie, jeździć na rowerze i cieszyć się spacerami i aktywnością fizyczną na świeżym niezanieczyszczonym powietrzem Alicante i okolic Costa Blanca.
Można tu chodzić po górach (okolice Orihuela), pływać kajakiem, uprawiać windsurfing, kitesurfing i surfing. Alicante to "hot spot" dla amatorów sportów wodnych i trekkingu.

OPIEKA MEDYCZNA W ALICANTE

Hiszpański system opieki  zdrowotnej uważany jest za jeden z najlepszych w całej Europie. Mimo pandemii koronawirusa w 2020 roku i mnóstwa ofiar śmiertelnych, Hiszpania uważana jest za kraj w Europie z najlepszą opieką zdrowotną i najlepszą służbą zdrowia.

Wystarczy odwiedzić jakikolwiek szpital w Alicante lub w Torrevieja, aby przekonać się jakie standardy opieki medycznej oferuje południowa Hiszpanii. Zarówno opieka medyczna dla seniorów, jak i dla noworodków, oraz zwykłe przychodnie lekarskie. Także pogotowia ratunkowe w Hiszpanii oferują najwyższe standardy w całej Europie. Tutaj nawet z wątłym zdrowiem, będziesz czuł się bezpieczny i pod dobrą opieką medyczną.

Większość osób pracujących w hiszpańskiej służbie zdrowia mówi dobrze po angielsku. Jeżeli nie znasz hiszpańskiego na pewno znajdzie się ktoś mówiący po angielsku. A dużo szpitali w Alicante i Torrevieja w ostatnich latach zatrudniło lekarzy i personel medyczny z innych krajów Unii Europejskiej. W tym lekarzy i pielęgniarki z Polski. Znajdziesz ich w szpitalach w Alicante, Torrevieja i innych miastach regionu Alicante.

SZKOŁY MIĘDZYNARODOWE W ALICANTE

Wiele młodych rodzin kupujących nieruchomości w Alicante, także tych które przeprowadzają się na stałe do Alicante chcą jak najszybciej "posłać" dziecko do szkoły, aby jak najszybciej dzieci nauczyły się języka hiszpańskiego i "weszły" w hiszpański system edukacji.

Opcji jest kilka: szkoła zwykła/powszechna w Hiszpanii, jak również jest bardzo dużo tzw. szkół międzynarodowych w Alicante. Czyli szkoły które "wykładają" w języku angielskim lub hiszpańskim. Są także szkoły prywatne, oczywiście płatne. Opcje edukacji dla najmłodszych jest wiele, wystarczy dobrze poszukać lub poradzić się znajomego, który ma dzieci w wieku szkolnym w Alicante i okolicach.

COSMOPOLITYCZNY LIFESTYLE ALICANTE

Zakup nieruchomości i przeprowadzka na Costa Blanca nie oznacza że zostaniesz "wyrwany z korzeniami" ze swojego dotychczasowego życia. W Alicante i na Costa Blanca mieszka setki tysięcy obcokrajowców, podobnie jak Ty.

ALICANTE-ULICA
Alicante na Costa Blanca

W Alicante, w Torrevieja, na Orihuela Costa znajdziesz polskie sklepy z doskonałą polską żywnością, świeżymi produktami z Polski, polskimi alkoholami i wszystkim tym do czego przywykliśmy w Polsce, aby mieć na obiadowym stole.

Olbrzymi wybór restauracji, począwszy od chińskich, po indyjskie, włoskie, rosyjskie, greckie, marokańskie, francuskie lub angielskie. Spowoduje że na pewno nie będziecie nudzić się w Alicante ani jednego dnia. W okolicy są bary i puby irlandzkie, angielskie, bary polskie, rosyjskie, typowo niemieckie czy oferujące belgijskie piwo. Są siłownie i kluby fittness.

W dzisiejszych czasach mieszkanie w Alicante i utrzymanie "polskiego stylu życia" można doskonale pogodzić i cieszyć się każdym dniem w nowej nieruchomości w Alicante ... oczywiście zakupionej poprzez agencję IBERMAXX, która wprowadzi Cię do nowego, lepszego życia w Alicante i na Costa Blanca.
Hasta la vista en Espana ....

wróć
Zapisano.

Schowek:


Brak ofert w schowku

Zarezerwuj wizytę rekonesansową w Hiszpanii

Wyszukaj nieruchomości z przejęć bankowych

Wynajmij nieruchomość w Hiszpanii

Wybudujemy Twój dom w Hiszpanii

Wynajmij samochód w Hiszpanii

IBERMAXX nieruchomości +34 966 444 615

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.