Nr 1 w hiszpańskich nieruchomościach

+34 966 444 615
0

Nieruchomości w Hiszpanii

IBERMAXX nieruchomości +34 966 444 615

Zarezerwuj oglądanie nieruchomości

i bezpłatny odbiór z lotniska Alicante

czytaj dalej

Gdzie kupować nieruchomości w Hiszpanii

Kupno mieszkania w Hiszpanii ... czy się opłaca? Właściwe pytanie powinno brzmieć: nie "czy kupić" ale gdzie kupić mieszkanie w Hiszpanii.
Gdzie kupować nieruchomości w Hiszpanii ... oto jest pytanie? W jakim regionie najlepiej zainwestować w dom, mieszkanie lub apartament w Hiszpanii? Trafiłeś na stronę internetową naszej agencji nieruchomości, bo z pewnością nie jesteś do końca pewien w jakiej części Hiszpanii zainwestować i kupić nieruchomość. Jakie wybrzeże kraju Cervantesa jest najlepsze do zamieszkania i zakupu mieszkania, domu, lub willi, a może działki budowlanej? To oczywiste, każdy z nas, zainteresowany zakupem nieruchomości w Hiszpanii, stanął lub stanie wcześniej czy później przed tym ważnym dylematem.

Powiązany temat: nieruchomości Alicante

To naturalne pytania na które szukamy odpowiedzi i konkretnych porad, gdzie kupić mieszkanie lub dom w Hiszpanii.
 W tym rozdziale naszej strony internetowej poświęconej inwestycjom w nieruchomości zagraniczne, znajdziesz na to odpowiedź. Postaramy się jasno przekazać Wam te istotne informacje i wyjaśnić w jakiej części Hiszpanii najlepiej jest kupić dom, willę, apartament lub dom w Hiszpanii.

Odwiedź także rozdział kupując w Hiszpanii - ważne informacje na temat jak bezpiecznie kupić nieruchomośc w Hiszpanii.
Ile kosztują nieruchomości w poszczególnych regionach Hiszpanii. Gdzie jest tanio, a gdzie jest drogo, oraz gdzie kupuje się nieruchomości w Hiszpanii. Gdzie jest mniejszy, a gdzie jest większy zwrot z inwestycji w zagraniczne nieruchomości na terenie Hiszpanii. Gdzie osiedlają sie obcokrajowcy w Hiszpanii, jakie wybrzeża dominują na tutejszym rynku nieruchomości.

W końcu Twój wybór padł na Hiszpanię. Doskonale - dokonałeś trafnego i mądrego wyboru

Po wielogodzinnych lub wielotygodniowych dyskusjach z rodziną i najbliższymi, oraz po przewertowaniu ton materiałów źródłowych i artykułów w internecie, oraz prasie na temat gdze najlepiej inwestować w nieruchomości na świecie w końcu zdecydowaliście się na inwestycję w nieruchomości w Hiszpanii.
A może zobaczyliście reklamę sprzedaży nieruchomości w Hiszpanii. A może Wasz znajomy już posiada apartament lub willę w Hiszpanii i opowiadał Wam jak dobrze jest tutaj zamieszkać, przeprowadzić się i cieszyć się słońcem Hiszpanii, tutejszymi polami golfowymi i wspaniałymi plażami hiszpańskiego wybrzeża?

WILLA-HISZPANIA

A może jeden z Waszych przyjaciół skorzystał z usług biura nieruchomości IBERMAXX i już od lat spędza mnóstwo czasu na Costa Blanca lub na Costa del Sol. Już powoli zapominając o zimnej i szarej Polsce ….
Tak czy inaczej, doskonale iż trafiłeś do nas i szukasz konkretnych informacji, gdzie najlepiej zakupić nieruchomość w Hiszpanii i na jaki region tego kraju się zdecydować i zainwestować swoje środki finansowe w dom, willę, apartament lub mieszkanie w Hiszpanii.

Nie ważne, czy to będzie rynek pierwotny i nieruchomości w Hiszpanii od dewelopera, czy też będzie to tanie mieszkanie z drugiej ręki, niekoniecznie blisko morza i blisko plaży. Za to blisko pół golfowych. Jednakże nasi rodacy głównie szukają nieruchomości blisko morza i blisko plaży w Hiszpanii. Przede wszystkim na decyzję o zakupie nieruchomości w Hiszpanii będzie miała wpływ cena nieruchomości i Twój budżet na inwestycję za granicą.

Teraz zadajesz sobie kluczowe i najważniejsze pytanie - gdzie w Hiszpanii powinienem zakupić nieruchomość. 
Zadajmy sobie ponownie i jasno te kluczowe pytania:
Która część Hiszpanii jest najlepsza do inwestycji w nieruchomości? 
Gdzie jest taniej, a gdzie jest drożej? 
Na którym wybrzeżu Hiszpanii powinienem kupić nieruchomość? 
Na jakiej części Hiszpanii się skupić podczas poszukiwania nieruchomości? Co będzie dla mnie najlepsze i gdzie generalnie w Hiszpanii obcokrajowcy kupują nieruchomości?

Czy na pewno Hiszpania …. na moją inwestycję w nieruchomość za granicą?

Czy na pewno nieruchomość w Hiszpanii …? Z pewnością braliście pod uwagę nieruchomości w Bułgarii, nieruchomości w Portugalii, czy może nawet rozważaliście zakup mieszkania lub domu we Włoszech. A może w grę wchodziły nieruchomości w Turcji, czy nawet nieruchomości w Egipcie … dla odważnych. 
Także Stany Zjednoczone i inwestycje na kontynencie amerykańskim kuszą Polaków i mamy informacje, że tam również Polacy inwestują w nieruchomości.
A może myśleliście o zakupie domu na południu Francji na Lazurowym Wybrzeżu.
Gdzie uzyskam wyższy, a gdzie będzie niższy zwrot z tego typu inwestycji za granicą?

A może popularna Chorwacja "chodziła Wam po głowie"? A może nieruchomości w Brazylii, bo mam kilku przyjaciół którzy zainwestowali parę lat temu w północno wschodniej Brazylii w okolicach Natal i Fortaleza. Część osób kupuje i inwestuje w nieruchomości w Wielkiej Brytanii (United Kingdom) i Irlandii. Ze względu na to, iż planują swoją przyszłość w Anglii i wiąże ich z tym krajem praca, kariera zawodowa, studia lub po prostu rodzina i zaplanowana przyszłość w Wielkiej Brytanii. 


Każdy z nas ma inne powody i plany co do nieruchomości. A jeszcze większa grupa inwestorów powie iż za nic w świecie „nie ruszy” się poza Polskę i szuka nieruchomości nad polskim morzem bez względu na klimat i pogodę jaką mamy w kraju. Ale to temat na kolejny obszerny artykuł na temat inwestycji w nieruchomości. Może warto odwiedzić forum internetowe które sponsoruje IBERMAXX, poświęcone nieruchomościom za granicą i inwestycjom za granicą. Przejdź do forum o nieruchomościach za granicą
Ale skupmy się na Hiszpanii i nieruchomościach w kraju Cervantesa.

Hiszpania to naturalny wybór

Wasz wybór padł na hiszpańskie nieruchomości i zdecydowaliście się na zakup nieruchomości w Hiszpanii. I doskonale. Powtarzam to od lat sobie i naszym klientom - Hiszpania to naturalny wybór na inwestycję i zakup nieruchomości za granicą i nieruchomości w ciepłych krajach. Bo pomyślcie - jakie czynniki o tym decydują: przede wszystkim to ten sam kontynent, ta sama … nazywam to „warstwa kulturowa” nie ma co mieszać w to religii, ale i to ma znaczenie. Doskonały łagodny klimat, ciepłe zimy, świetna kuchnia śródziemnomorska, doskonała infrastruktura drogowa i komunikacyjna, oraz przyjazna kultura.

Hiszpanie są bardzo do Polaków podobni (oczywiście nie fizycznie, bo to inna historia). Jesteśmy podobni pod wieloma względami, a my naturalnie się z Hiszpanami potrafimy „dogadać”, nawet jeżeli bariera językowa i nieznajomość języka hiszpańskiego przeszkadza. Ale i to się da nadrobić zapisując się na darmowy kurs hiszpańskiego gdzieś w pobliżu naszych biur gdzie sprzedajemy nieruchomości w Hiszpanii lub w regionie Hiszpanii w którym kupisz swoją nieruchomość. Hiszpanie to niezwykle przyjazny i otwarty na inne kultury naród. Tutaj najszybciej znajdziesz przyjaciela od serca, a większość przechodniów w każdym hiszpańskim mieście lub małej mieścinie wskaże Ci drogę odprowadzając Cię kilka przecznic dalej.

Ale przejdźmy do rzeczy i sedna tego artykułu i konkretnych informacji gdzie kupować nieruchomości w Hiszpanii, oraz w jakim regionie najlepiej zainwestować w Hiszpanii. W dom lub apartament, gdzie jest najlepszy zwrot z inwestycji, gdzie jest taniej, a gdzie jest drożej w Hiszpanii. Gdzie ceny nieruchomości w Hiszpanii są najlepsze? Jaki region i jaka część Hiszpanii jest najpopularniejsza do inwestycji w nieruchomości zagraniczne, gdzie obcokrajowcy kupują najwięcej nieruchomości w Hiszpanii. Jak część tego kraju jest najkorzystniejsza i najlepsza do inwestycji dla mnie jako obcokrajowca, noszącego się z zamiarem kupna domu w Hiszpanii.

Gdzie drożej a gdzie taniej w Hiszpanii

Przede wszystkim najpierw wyklaruję Wam gdzie jest drożej, a gdzie jest taniej w Hiszpanii. Nawet jeżeli odwiedzałeś Hiszpanię na wakacjach lub wczasach z biura podróży, to może nie być to dla Ciebie takie jasne. Jesteś skonfudowany różnymi „Costami” w Hiszpanii i nie za bardzo dostrzegasz różnicę pomiędzy poszczególnymi wybrzeżami Hiszpanii w aspekcie zakupu nieruchomości.

Przede wszystkim cena nieruchomości to decydujący faktor, który zdecyduje gdzie zainwestujesz w Hiszpanii. I jak zaplanujesz swój budżet na tego rodzaju inwestycję.
Najpierw „podzielimy” Hiszpanię. Czyli na początek „pod względem inwestycyjnym” musimy wyeliminować niektóre regiony Hiszpanii - przede wszystkim północne wybrzeża Hiszpanii i północno zachodnią Hiszpanię. Eliminujemy tą część Hiszpanii ze swoich poszukiwań, przede wszystkim ze względu na chłodny klimat. Czyli regiony od Galicji na północnym zachodzie Hiszpanii z La Coruna, Santiago de Compostela, oraz Kantabrię, region Asturia i Kraj Basków.

MAPA-HISZPANII-COSTA-WYBRZEZA

Tam po prostu nie kupuje się nieruchomości w Hiszpanii - przynajmniej obcokrajowcy tam nie inwestują, a tylko lokalni mieszkańcy. Oczywiście to niezwykle piękna część Hiszpanii, ale zimy tam są chłodne, a do rzadkości nie należą opady śniegu w okresie zimy. Czyli to nie jest miejsce dla Ciebie - poszukiwacza nieruchomości w ciepłych krajach.

Kolejny region który eliminujemy to Madryt i okolice - centralna Hiszpania. Oczywiście jeżeli chcesz kupić apartament pod wynajem w Madrycie, czy kupić hotel lub działający biznes w stolicy Hiszpanii też możemy wprowadzić Cię w tego typu inwestycję, jednak jeżeli szukasz nieruchomości w ciepłych krajach to eliminujemy Madryt i skupiamy się tylko na południowych wybrzeżach Hiszpanii. Także centralna Hiszpania, zachodnia Hiszpania jak Estremadura czy północno wschodnia Hiszpania to nie są miejsca gdzie inwestuje się w nieruchomości i gdzie obcokrajowcy kupują domy i apartamenty wakacyjne w Hiszpanii.

Która "Costa" dla mnie będzie najlepsza ?

Ale i tutaj dla laika, który szuka nieruchomości w Hiszpanii sprawa nie jest taka prosta - Hiszpania to kilkanaście wybrzeży z podziałem na „Costas” - czyli wybrzeża: Costa Brava, Costa del Sol, Costa Blanca i wiele innych mniejszych „Costas" jak Costa de Maresme, Costa Azahar, Costa Calida, Costa de la Luz i jeszcze parę innych.
To na początku może być trochę skomplikowane i w końcu można się zgubić gdzie szukać swojej wymarzonej nieruchomości w ciepłych krajach i w Hiszpanii.

Oprócz południowego wybrzeża Hiszpanii, kolejnym regionem który warto brać pod uwagę podczas poszukiwania nieruchomości w Hiszpanii są Baleary z podziałem na wyspy: Majorkę, Minorkę, Formenterę i sławną Ibizę, oraz nieruchomości na Wyspach Kanaryjskich z podziałem na Teneryfę, gdzie inwestuje i kupuje nieruchomości w Hiszpanii dużo Polaków, oraz nieruchomości na Gran Canaria, nieruchomości na Fuerteventura i nieruchomości na Lanzarote.

Czyli podzieliliśmy Hiszpanię na część kontynentalną z podziałem na Costa Blanca, Costa del Sol i Costa Brava i nieruchomości na Balearach, oraz nieruchomości na Wyspach Kanaryjskich.

Dlaczego warto kupić nieruchomość w części kontynentalnej Hiszpanii?

Tutaj najistotniejszym czynnikiem będzie ciepły klimat i stosunkowo bliska odległość od kraju. Ważnym czynnikiem jest krótki dolot tanimi liniami lotniczymi z Polski czy innych krajów Europy. Z Wielkiej Brytanii czy z Niemiec lub Szwecji dolecisz tutaj w 2,5h do 3h. Ewentualnie można dojechać własnym samochodem do Hiszpanii. To podróż maksymalnie 3 tysiące kilometrów z jakiegokolwiek zakątka Polski.

Tanio ... drogo ...  najdrożej ...

Posłużę się prostym schematem myślowym, aby jak najprościej zobrazować Wam gdzie jest drożej a gdzie taniej w Hiszpanii, jeżeli chodzi o zakup nieruchomości. Aby znaleźć na mapie poszczególne Costas warto także odwiedzić nasz przewodnik IBERMAXX po Hiszpanii, gdzie wyczerpująco opisaliśmy każde z wybrzeży w Hiszpanii. Lub sprawdź w jakich regionach Hiszpanii sprzedajemy nieruchomości.

Costa Brava - drogo

Z racji bliskiej lokalizacji Barcelony i chyba największego turystycznego „hot spotu” w postaci stolicy Katalonii i popularnego wśród wczasowiczów wybrzeża Costa Brava - nieruchomości tutaj są drogie. Także ich utrzymanie jest kosztowne. Nawet jeżeli masz budżet na zakup domu na Costa Brava - pamiętaj o jednej niezwykle istotnej rzeczy - klimat! 
Na Costa Brava w zimie jest zimno!

A niektóre kurorty i miasteczka na Costa Brava świecą pustkami i tylko wiatr hula po ulicach. Na przestrzeni ostatnich lat zadzwoniło do nas kilku klientów innych biur nieruchomości operujących na Costa Brava, właśnie z tego typu informacją iż zakupili willę na Costa Brava i są kompletnie rozczarowani niskimi temperaturami w okresie od listopada do kwietnia. Tutaj cytat: „Panie - my tutaj marzniemy i szukamy czegoś bardziej na południe gdzie jest cieplej”.

Costa del Sol - najdrożej

To część hiszpańskiego wybrzeża gdzie są najdroższe nieruchomości. Nieruchomości na Costa del Sol to będzie najdroższa inwestycja w Hiszpanii. Zaliczają się do nich okolice Marbella, Estepona, Puerto Banus, Golden Mile, Nueva Andalucia, San Pedro del Alcantara i jeszcze kilka innych miejscowości wypoczynkowych na Costa del Sol. Tutaj znajdują się najdroższe nieruchomości w całej kontynentalnej Hiszpanii, a pewnie i w całej Hiszpanii.

Sława Marbella rozciąga się na cały świat i tutaj kupują i inwestują najzamożniejsi Europejczycy i nie tylko. Tutaj także są najdroższe utrzymania nieruchomości, czyli czynsze i podatki od nieruchomości w Hiszpanii. W zależności od Twojego budżetu tutaj - kolokwialnie pisząc - dostaniesz mniej metrów za więcej pieniędzy.

Oczywiście inaczej wygląda rynek nieruchomości w samej Maladze, która jest "światem" samym w sobie i stosunkowo rzadko obcokrajowcy decydują się na zakup nieruchomości w samej Maladze. Dobra i praktyczna rada dla Ciebie. Szukasz apartamentu lub willi na Costa del Sol - wyklucz Malagę ze swoich poszukiwań nieruchomości w Andaluzji.


Także inne części Costa del Sol są tańsze, jak np. wschodnia Costa del Sol i miasteczko Nerja, Torrox czy też bardziej na zachód położona Manilva, Casares - tam nieruchomości są tańsze niż okolice Marbella czy Estepona.

Także taniej jest we Fuengirola czy w Torremolinos - "bombardowanego" od lat przez „low cost” turystami z Wielkiej Brytanii. Ale to moja prywatna opinia …

 Costa del Sol to także specyficzny klimat, który może nie każdemu odpowiadać. Lata są tutaj suche, a zimy dość wilgotne ze sporymi opadami. Jest chłodniej niż np. na wybrzeżu Costa Blanca w okolicach Alicante, a to ze względu na wpływ Oceanu Atlantyckiego.

Średnie roczne temperatury na Costa del Sol są trochę niższe niż na położonym bardziej na północ Costa Blanca. Plaże na Costa del Sol - też niektóre osoby poszukujące nieruchomości w Hiszpanii trochę rozczarowują. Ale decyzja co do wyboru miejsca na inwestycję w Hiszpanii zawsze należy do Ciebie.
 Jeżeli masz budżet i szukasz prestiżu, to zakup nieruchomości na Costa del Sol będzie najlepszym rozwiązaniem na zakup nieruchomości w Hiszpanii.

Costa Blanca - najtaniej


Wybrzeże Costa Blanca to ciągle jedno z najtańszych miejsc na zakup nieruchomości w Hiszpanii. I to cudownie piękne wybrzeże. Mimo galopujących cen nieruchomości, ciągle tutaj można znaleźć okazję z drugiej ręki, a nieruchomości deweloperskie są tańsze niż np. Costa del Sol czy Costa Brava.

Tutaj warto zaznaczyć bardzo istotny szczegół. 
Podział Costa Blanca na północ i południe.
 Nieruchomości na Costa Blanca Północ. Costa Blanca północna, czyli wybrzeże na północ od Alicante z miejscowościami Benidorm, Denia, Javea, Moraira, Alfaz del Pi, Benitachell, Calpe, Vilaljoyosa, El Campello - tutaj nieruchomości są droższe niż część południowa Costa Blanca i nieruchomości na Costa Blanca Południe czyli wybrzeże położone na południe od Alicante, ze znanymi miejscowościami na inwestycje jak: Torrevieja, Guardamar del Segura, Santa Pola, La Marina, Orihuela Costa, Playa Flamenca, La Mata, La Zenia, Villamartin, La Florida, Punta Prima, Mil Palmeras i okolice.


Costa Blanca ma znakomite plaże, uznawane za najlepsze w całej Hiszpanii. Okolice na południe od Walencji to wspaniały klimat, łagodne zimy, upalne lata i przede wszystkim wspaniałe plaże. O kulturze i świetnej lokalnej kuchni nie wspominając …
 Okolice Torrevieja i Orihuela Costa charakteryzują się dodatkowo specyficznym mikroklimatem, wspaniałym i zbawiennym dla zdrowia, a to ze względu na wpływ słonych lagun otaczających miasto.

W zimie jest tutaj ciepło. Mieszka tu mnóstwo obcokrajowców i mnóstwo "expatów" mieszka tutaj na stałe. To doskonale miejsce na inwestycje w nieruchomości i zamieszkanie w Hiszpanii. Jest świetna służba zdrowia, dobre szpitale państwowe i prywatne, oraz dobre szkoły.
 A ceny mieszkań i domów na Costa Blanca ciągle należą do najniższych w całej Hiszpanii. Podobnie sprawa ma się z podatkami od nieruchomości i niższymi kosztami utrzymania nieruchomości tutaj.

Baleary - drogo

Majorka, Minorka, Formentera i Ibiza. Z racji tego iż Majorkę „opanowali” Niemcy już w latach wczesnych 70-tych, Majorka to drogie miejsce na inwestycję i zakup nieruchomości w Hiszpanii. Ale to nie jedyny fakt. Majorka jest popularna i droga. Trzeba brać pod uwagę bardziej skomplikowany dojazd, jeżeli masz zamiar tam dojechać samochodem. Trzeba skorzystać z promu kursującego na trasie Denia - Majorka.

Loty na Majorkę też są droższe, jak i wynajem samochodu jest droższy. Ale może najistotniejszym czynnikiem dla potencjalnego inwestora w nieruchomości na Majorce niech będzie autentyczny fakt - w zimie baseny na Majorce często zamarzają. Czyli mamy lodowisko z basenu.
 Oczywiście to piękna wyspa i nic Cię nie przekona jeżeli uprzesz się że chcesz willę na Majorce. Ani cena nieruchomości, ani klimat Cię nie przekona do innego regionu Hiszpanii.


Ibiza to także drogie miejsce na zakup nieruchomości w Hiszpanii, a jeżeli zamieszkasz gdzieś w znanym kurorcie na Ibizie, to w okresie letnim lepiej jest opuścić swoje mieszkanie lub dom z racji ogromnej ilości młodych turystów i poszukujących mocnych wrażeń z całej Europy. No chyba iż jesteś jednym z nich …

Wyspy Kanaryjskie - długi lot

Niektórzy są przekonani co do Wysp Kanaryjskich na zakup nieruchomości. I żadne argumenty ich nie przekonają co do innej lokalizacji na zakup nieruchomości w Hiszpanii.
 Ale mnie osobiście zawsze zniechęcał długi lot samolotem na Canarias. Około 6h samolotem z Polski. To prawie lot do Ameryki. Teneryfa to najpopularniejsza destynacja na zakup nieruchomości na Wyspach Kanaryjskich i sporo naszych rodaków tam szuka nieruchomości za granicą.

Ceny domów i mieszkań na Wyspach Kanaryjskich nie nie należą do najdroższych w Hiszpanii, ale oczywiście jeżeli żądasz dobrej lokalizacji i wysokiego standardu, trzeba się liczyć z wysokimi cenami nieruchomości.
 Kiedyś ktoś powiedział iż Wyspy Kanaryjskie to najlepszy marketingowo wypromowany produkt w Europie po II wojnie światowej.

Bo większości z nas kojarzą się Wyspy Kanaryjskie z rajem na ziemi, mnóstwem zieleni i kanarkami na palmach. Hmmm …. kto był, to wie o czym zaraz napiszę. Plaże np. na Teneryfie są czarne, pochodzenia wulkanicznego. Patrząc z lotu ptaka na Teneryfę to jedna „wielka skała”. Tam zieleni nie uświadczysz.

Nie wiem jak wygląda Gran Canaria czy Fuerteventura, bo osobiście nie odwiedziłem tych wysp, ale Fuerteventura - nazwa pochodzi od silnego wiatru.
 Klimat na Canarias też nie jest taki wspaniały jak by się mogło wydawać, i jednak te długie godziny w samolocie mnie osobiście do Wysp Kanaryjskich zawsze skutecznie zniechęcały.
 Ale i tutaj decyzja i Twoje przekonania muszą zwyciężyć.

Budżet przede wszystkim

Planując inwestycję w zakup nieruchomości w Hiszpanii musisz być przede wszystkim zdecydowany na region w jakim chcesz kupić dom, willę lub apartament w Hiszpanii. Mierz siły na zamiary. Przeanalizuj dokładnie swój budżet. Czy mniejsze mieszkanie na Costa del Sol, czy ładny bliźniak z większym metrażem na Costa Blanca? 


Na to już wpływu nie mamy. Oprócz tego iż jako profesjonalna agencja nieruchomości, dla Ciebie znajdziemy nieruchomość w Twoim budżecie i w Twoich wymaganiach.


Powyższe informacje w skrócie miały Cie zaznajomić z hiszpańskim rynkiem nieruchomości. A właściwie z bardzo praktycznymi i przyziemnymi aspektami zakupu nieruchomości w Hiszpanii.


NIERUCHOMOSCI-HISZPANIA

Dokładne analizy hiszpańskiego rynku nieruchomości można znaleźć w innych źródłach.
Część osób odwiedzających nasze biura po obejrzeniu kilku pięknych nieruchomości od dewelopera zachłystuje się wizją pięknego nowego domu w Hiszpanii, pachnącego nowością, domu którym pochwalić się będzie można przed znajomymi i rodziną bliższą i dalszą. Ale często budżet na to nie pozwala.

I wtedy pojawia się wizja kredytu hipotecznego w Hiszpanii, który dla Was także pomagamy załatwić. 
Odwiedź rozdział kredyt hipoteczny w Hiszpanii na zakup nieruchomości.
 Tutaj musicie sobie zadać ważne pytanie? Czy warto „wchodzić” w kredyt hipoteczny na 15, 20 czy 30 lat?

Trzeba przeanalizować za i przeciw, przeanalizować swoje możliwości finansowe i swój strumień gotówki co miesiąc. Czy dochód z wynajmu nieruchomości w Hiszpanii pokryje zobowiązania miesięczne związane ze spłata takiego kredytu? Czy w ogóle chcę wynajmować moje nowe, śliczne, pachnące mieszkanie lub dom w Hiszpanii?


Czy może zostawić sobie trochę gotówki w zapasie i zdecydować się na coś tańszego. 
Rozsądek przede wszystkim pamiętajcie o tym. Emocje w takim wypadku odkładamy na bok.
 A przede wszystkim jeżeli jedziecie do innego kraju i planujecie tutaj inwestycję w nieruchomości i zakup domu lub mieszkania z którym będziecie związani w większy lub mniejszy sposób przez następne lata.

wróć
Zapisano.

Schowek:


Brak ofert w schowku

Zarezerwuj wizytę rekonesansową w Hiszpanii

Wyszukaj nieruchomości z przejęć bankowych

Wynajmij nieruchomość w Hiszpanii

Wybudujemy Twój dom w Hiszpanii

Wynajmij samochód w Hiszpanii

IBERMAXX nieruchomości +34 966 444 615

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.