Nr 1 w hiszpańskich nieruchomościach

+34 966 444 615
0

Nieruchomości w Hiszpanii

IBERMAXX nieruchomości +34 966 444 615

Zarezerwuj oglądanie nieruchomości

i bezpłatny odbiór z lotniska Alicante

czytaj dalej

Informator

Informator jak kupić nieruchomość w Hiszpanii. Poniżej znajdują się niezbędne i aktualne informacje, jakie powinieneś poznać, przed i podczas procesu zakupu nieruchomości w Hiszpanii. Kompendium bardzo przydatnej wiedzy o nabywaniu domu lub mieszkania na terenie Hiszpanii.
Podatki od nieruchomości w Hiszpanii, koszty związane z zakupem domu w Hiszpanii, opłaty notarialne i aspekty prawne, nabywania nieruchomości w Hiszpanii przez obcokrajowców. Także informacje o kosztach utrzymania domu, willi lub mieszkania w Hiszpanii po dokonaniu zakupu nieruchomości w Hiszpanii. Ile będzie kosztowało utrzymanie domu lub apartamentu w Hiszpanii.

Obywatel Polski a zakup nieruchomości w Hiszpanii

Po roku 2004 i wejścia Polski do struktur Unii Europejskiej, obywatel naszego kraju jest traktowany na równi z obywatelami UE i bez dodatkowych formalności, może stać się pełnoprawnym właścicielem nieruchomości w Hiszpanii. Zakup nieruchomości w tym pięknym i przyjaznym dla obcokrajowców kraju, to wspaniały pomysł i krok naprzód do zmiany swojej rzeczywistości.
Coraz więcej ludzi z naszego kraju decyduje się na przeprowadzkę do Hiszpanii i inwestycję w zagraniczne nieruchomości. A Hiszpania od lat pozostaje dystynacją numer 1 na świecie, na zakup zagranicznej nieruchomości przez polskich obywateli.

HISZPANIA-BIURO-SPRZEDAZY

Hiszpania dobra na wszystko! Zarówno patrząc z punktu widzenia "twardego" inwestora, szukającego korzystnej lokaty kapitału za granicą i możliwości pomnożenia swoich zarobionych oszczędności. Jak i osoby lub rodziny, szukającej domu na wakacje lub na długie pobyty w Hiszpanii. Jak również dla osób, szukających miejsca zamieszkania w ciepłym i zdrowym klimacie, na zasłużonej emeryturze. Wzrasta nasza świadomość. Coraz częściej nasi obywatele, dochodzą do tego samego wniosku co Brytyjczycy, Irlandczycy, Skandynawowie, Holendrzy, Belgowie i Niemcy, kilkadziesiąt lat temu.

Zdecydowanie lepiej, chłodne jesienie i mroźne polskie zimy, spędzać na południu Europy, niż "marznąć" w swoim własnym kraju. Za tą tezą przemawiają również inne, istotne fakty, takie jak: tanie linie lotnicze na terenie Europy, które za kilkanaście euro lub kilkaset złotych, oferują nam podróż z Warszawy, Gdańska, Krakowa, Poznania, Wrocławia do Alicante (Costa Blanca) i Malagi (Costa del Sol). Także bezpośrednie loty z Polski do Walencji, Barcelony, Madrytu. Nie wspominając o tanich wypożyczalniach samochodów w Alicante lub innych częściach Hiszpanii.

Jeszcze jednym, istotnym czynnikiem, być może najważniejszym, przemawiającym o przeprowadzce lub inwestycji na Costa Blanca lub Costa del Sol w Hiszpanii, może być fakt, iż Polska, z roku na rok, staje się coraz droższym krajem do życia, a koszty utrzymania nieruchomości w Polsce są zdecydowanie wyższe niż koszty utrzymania nieruchomości w Hiszpanii.

Wszelkie aspekty prawne dotyczące nabywania nieruchomości w Hiszpanii przez polskich obywateli, znajdziesz na stronach internetowych Ambasady Polskiej w Madrycie. Szukaj w zakładce Wydział Promocji, Handlu i Inwestycji, Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Madrycie. Odwiedź także zakładkę zakup nieruchomości w Hiszpanii na naszej stronie.

Koszty zakupu nieruchomości w Hiszpanii

Ile będzie mnie kosztowało utrzymanie domu lub apartamentu w Hiszpanii? Jak kształtują się całkowite koszty kupna nieruchomości w Hiszpanii? To ważne pytania ...
Generalnie rzecz biorąc, koszty zakupu nieruchomości to około 13% jej całkowitej wartości (wiosna-lato 2017) i tak orientacyjnie należy kalkulować swój budżet, myśląc o kupnie domu lub mieszkania w Hiszpanii. Dla zobrazowania (poniżej) przedstawiony jest przykład całkowitych kosztów przy zakupie mieszkania w przykładowej cenie 150.000 Euro.

Mieszkanie za 150.000 Euro koszty zakupu przykład

Łącznie 19.500 euro kosztów (około 13%)
Czyli całość wyniesie mnie: 150.000 euro + 19.500 euro = 169.500 euro

Więcej informacji o potrzebnych dokumentach, szczegółach procesu kupna sprzedaży nieruchomości w Hiszpanii, uzyskania kredytu hipotecznego w Hiszpanii, itp. znajduje się na naszej stronie internetowej w rozdziale poświęconym informacjom o zakupie nieruchomości w Hiszpanii. Także informacje o całkowitych kosztach zakupu dostaniesz przed podpisaniem umowy wstępnej w naszym biurze.

Koszty utrzymania nieruchomości w Hiszpanii

Jak kształtują się koszty utrzymania nieruchomości w Hiszpanii?
Ile będę płacił miesięcznie za eksploatację swojej posesji?

Co to jest i ile kosztuje "comunidad" w Hiszpanii

Najpierw dobre wiadomości: koszt utrzymania mieszkania, willi lub domu w Hiszpanii jest zdecydowanie niższy niż w Polsce. Dla prostego przykładu: mieszkanie trzypokojowe (dwie sypialnie i salon) o kubaturze około 60m2, położone na urbanizacji (osiedlu) z basenem komunalnym w lokalizacji okolice Orihuela Costa - Torrevieja - Alicante. Czynsz wahać się będzie w granicach 250-300 euro rocznie, płatny co 6 lub 12 miesięcy. Jest to tzw. „comunidad” i ogólnie przyjęta norma sposobu płatności co 6 lub 12 miesięcy.

DZWI-BIURA-POSREDNICTWA-IBERMAXX-NIERUCHOMOSCI-ZAGRANICZNE-HISZPANIA

Natomiast w obiektach bardzo ekskluzywnych i wyższej klasy, na urbanizacjach z kilkoma basenami, bardzo zadbanym, śródziemnomorskim ogrodem, czynsz może dochodzić do 100-150 euro miesięcznie. Cena czynszu jest głównie uwarunkowana wielkością i jakością części wspólnych dla danej urbanizacji, czyli ogrodów i basenów, ilości wind w budynkach, itp.

Przy nieruchomościach typu - własny dom z działką, nie ma żadnych opłat czynszowych, chyba iż, dana nieruchomość należy do urbanizacji i posiada części wspólne. Są oczywiście w Hiszpanii osiedla bardzo ekskluzywne, gdzie miesięczny czynsz kosztuje 500, 700 i więcej euro. (również takie nieruchomości mamy dostępne w naszej ofercie sprzedaży).

Podatek od nieruchomości w Hiszpanii czyli I.B.I

I.B.I czyli Impuesto sobre Bienes Inmuebles. Więcej o tym podatku na hiszpańskiej Wikipedii: sprawdź I.B.I Espana. Oprócz kosztów utrzymania nieruchomości w Hiszpanii, podanych powyżej, do całkowitych kosztów utrzymania posesji w Hiszpanii dochodzi roczny podatek od nieruchomości, czyli podatek katastralny, tzw. „suma” lub podatek I.B.I, który płaci się co roku w miesiącu październiku. Opłata tego podatku zależy od wielkości i położenia nieruchomości. Nie są to duże koszty i dla zobrazowania: apartament o powierzchni około 60m2 w okolicach Alicante, Torrevieja i Orihuela Costa - koszt tego podatku waha się od 150 do 200 euro na rok.

IBI-PODATEK-HISZPANIA-OD-NIERUCHOMOSCI

Dlaczego utrzymanie nieruchomości w Hiszpanii jest tak tanie? Ważnym czynnikiem decydującym o niskich kosztach utrzymania nieruchomości w Hiszpanii (mówimy tutaj o południowych wybrzeżach Morza Śródziemnego - Costa del Sol, Costa Brava, Costa Blanca, Costa de Almeria, Costa de la Luz, Costa Calida i kilka innych "Costas") jest fakt, braku permanentnego ogrzewania, czyli centralnego ogrzewania.

W miesiącach zimowych tzn. od początku grudnia do końca lutego, do ogrzewania wykorzystuje się głównie klimatyzację lub niewielkie piecyki olejowe/gazowe, które w zupełności wystarczą do ogrzania domu czy mieszkania. Niektóre nieruchomości zwrócone „na południe” nawet w zimie nie potrzebują ogrzewania, ponieważ wpadające promienie słoneczne, są wystarczające do ogrzania takiego budynku. Jest to również dość istotny czynnik, który warto wziąć pod uwagę, szukając nieruchomości w Hiszpanii do zakupu. Szczególnie jeżeli masz zamiar spędzać zimy w Hiszpanii.

Media w Hiszpanii: opłaty za energię elektryczną i wodę

Opłaty za energię elektryczną - płatne co 2 miesiące (wedle zużycia i stanu licznika).
Opłaty za wodę - płatne co 3 miesiące, także wedle zużycia (w ten rachunek również wliczony jest wywóz śmieci na terenie posesji, sprzątanie ulic i oświetlenie ulic na danej urbanizacji/osiedlu).

Wynajem nieruchomości w Hiszpanii

Czy warto wynajmować i jaki zwrot (jaki zysk wygeneruję) z wynajmu mieszkania - apartamentu - domu - willi w Hiszpanii? To bardzo częste pytanie naszych klientów.
Świetnym pomysłem na generowanie pasywnego przychodu, może być wynajem nieruchomości w Hiszpanii. Zarówno wynajem długoterminowy jak i wynajem wakacyjny może stać się dobrym źródłem dochodu z inwestycji.
Nasza agencja, od lat zajmuje się intensywnie, wynajmem nieruchomości w Hiszpanii. Jeżeli kupią Państwo nieruchomość przez nasze biuro sprzedaży i zdecydują, iż pragną ją wynajmować, automatycznie dodamy Państwa dom, mieszkanie lub willę, podpisując stosowną umowę, do naszej bazy wynajmu apartamentów i domów, którą możesz zobaczyć na naszej stronie poświęconej wynajmowi w Hiszpanii, zatytułowanej: IBERMAXX wynajem nieruchomości w Hiszpanii (link do strony IBERMAXX wynajmy, otwiera się w nowym oknie).
Dom w Hiszpanii, willa na Costa Blanca lub Costa del Sol, studio (kawalerka), lokal komercyjny/handlowy, czy atrakcyjne mieszkanie, może stanowić dobre źródło dodatkowego przychodu i generować stały dochód dla właściciela posiadłości w Hiszpanii.
Przejdź do ofert wynajmu bezpośredniego od IBERMAXX. Sprawdź też nowy regulamin wynajmu nieruchomości w Hiszpanii przez nasze biuro.

Gwarancja wynajmu w Hiszpanii poprzez biuro IBERMAXX

Kupując w biurze nieruchomości IBERMAXX, dodamy Państwa nieruchomość do naszej bazy wynajmu (link do IBERMAXX wynajem powyżej) nieruchomości na Costa Blanca. My nie obiecujemy, my dostarczamy.
Nie reklamujemy naszych nieruchomości jako 6%, 10% czy 15% procentowy zwrot z inwestycji, gdyż wiemy z praktyki, iż jest to kompletna bzdura, nie mająca pokrycia w rzeczywistości i jest to naszym zdaniem "naciąganie" klientów.
Rzeczywistość na hiszpańskim rynku nieruchomości, jest zupełnie inna, czasami gorsza, a czasami lepsza. Po zakupie także doradzimy Państwu gdzie i jak zareklamować swoją nieruchomość, aby uzyskać dobre dochody z wynajmu. Sprawdź aktualne oferty wynajmu w Hiszpanii w naszej ofercie wynajmów wakacyjnych.

Nieruchomości na Costa Blanca nasza specjalność

Wybrzeże Costa Blanca w południowej Hiszpanii, pozostaje nadal, jednym z najbardziej atrakcyjnych terenów do inwestycji i zakupu apartamentu lub domu jednorodzinnego w Hiszpanii. Także walory turystyczne i klimatyczne przemawiają za tym wspaniałym, południowym regionem Europy.

POLE-GOLFOWE-HISZPANIA

To jeden z najpiękniejszych obszarów południowej Hiszpanii. Coraz więcej polskich obywateli decyduje się na zakup domu, willi, własnej działki pod budowę domu lub lokalu komercyjnego do prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Wiele rodzin decyduje się na przeprowadzkę do Hiszpanii. Posyłając dzieci do hiszpańskich szkół, hiszpańskich uniwersytetów i uczelni wyższych w kraju Cervantesa.

Klimat na wybrzeżu Costa Blanca

Głównym powodem dlaczego Costa Blanca i okolice Alicante, cieszą się takim powodzeniem od wielu lat, dla osób myślących o przeprowadzce, czy inwestycji w nieruchomości w tym regionie to: ponad 320 słonecznych dni w roku; łagodna, słoneczna „zima”, przepiękne, piaszczyste i nie zanieczyszczone plaże Costa Blanca. Zadbane miasta i miasteczka, fantastyczne drogi i autostrady, nowoczesne lotniska Alicante, Murcja (San Javier) - nowe lotnisko w Murcja otwarcie wkrótce.

Wyjątkowo zdrowy klimat na Costa Blanca, szczególnie dla osób w starszym wieku. Ponadto okolice miasta Torrevieja charakteryzują się szczególnym mikroklimatem, mającym związek ze słonymi jeziorami, otaczającymi miasto i wydobywaniem soli. W okolicach Lo Pagan na Costa Calida, (ok. 80km od Alicante na południe) znajdują się lecznicze błota, wykorzystywane w schorzeniach reumatycznych i skórnych. Przejdź do IBERMAXX informacje/przewodnik - wszystko o Costa Blanca w Hiszpanii na stronie IBERMAXX wynajmy/noclegi.

Plaże na Costa Blanca

Piaszczyste i nieodpłatne. Wszystkie plaże w Hiszpanii są darmowe. Większość plaż w regionie Orihuela Costa, Torrevieja, Alicante i Costa Blanca, co roku otrzymują tzw. Niebieską Flagę Unii Europejskiej, to nagroda przyznawana za wyjątkową czystość plaż, wody i zagospodarowanie miejsc do plażowania, prysznice, leżaki, itp. Wyjeżdżając zaledwie kilka kilometrów od większych miast jak Alicante czy Torrevieja, natkniemy się na dziesiątki kilometrów spokojnych, często bezludnych plaż. W regionie Costa Blanca jest również wiele plaż dla naturystów/nudystów.
Przejdź do IBERMAXX informacje/przewodnik - 10 najlepszych plaż na Costa Blanca na stronie IBERMAXX wynajmy/noclegi w Hiszpanii.

Alicante - stolica wybrzeża Costa Blanca

Stolica prowincji - miasto Alicante. Liczba ludności 330.000 mieszkańców (dane z 2016 rok). Piękne, tętniące życiem cały rok, duże miasto, które jest "bramą wjazdową" na wybrzeże Costa Blanca. Lotnisko w Alicante o nazwie El Altet, oddalone o 9km od centrum Alicante.
Tanie linie lotnicze łączą w tej chwili Polskę i Alicante (niecałe 3h lotu z Polski). Bezpośrednie loty do Alicante z Warszawy (linie Norwegian), Krakowa, Wrocławia, Gdańska, Poznania (linie Ryanair).
Nad miastem górują malownicze ruiny zamku Santa Barbara. Szerokie, wypełnione kolorowym tłumem ulice tego miasta, stanowią magnes dla turystów i osób szukających dobrego wypoczynku lub zakupu nieruchomości z całej Europy. Kosmopolityczna atmosfera.

W Alicante znajdują się szkoły językowe języka hiszpańskiego, duży uniwersytet w Alicante, w którym kształcą się studenci z USA, Kanady i krajów europejskich. Także szkoły językowe w Alicante. Dużo obywateli Wielkiej Brytanii, Niemiec, Szwecji, Norwegii, Danii i innych krajów Europy Zachodniej posiada nieruchomości w Alicante i okolicach. W Alicante nie ma problemu z wypożyczalniami samochodów lub znalezieniem zakwaterowania w hotelu lub apartamencie. Alicante to wspaniałe miasto na zakupy, wybranie się do ekskluzywnej hiszpańskiej restauracji w Alicante, tapas baru, czy małej, urokliwej cafejki, oraz spacer przepiękną, nadmorską promenadą, z całą rodziną, może być wspaniałą rozrywką na cały dzień. Koniecznie odwiedź Alicante na Costa Blanca w Hiszpanii. Przejdź do IBERMAXX informacje/przewodnik po Alicante na stronie IBERMAXX wynajmy.

Torrevieja na Costa Blanca

Miasto Torrevieja. Liczba ludności około 120.000 mieszkańców (dane z 2016 rok). Inne źródła, np. Wikipiedia, podają mniejszą liczbę, ponieważ nie wszyscy mieszkańcy Torrevieja meldują się w swoich nieruchomościach po zakupie.
Do lotniska w Alicante tylko 45km. Fantastyczne położenie geograficzne tego miasta, decyduje o jego wyjątkowych walorach klimatycznych i zdrowotnych. Torrevieja leży pomiędzy dwoma słonymi jeziorami i morzem. Opary soli z lagun, oraz morze, tworzy szczególny mikroklimat dla miasta. Duża zawartość soli w powietrzu, powoduje iż klimat jest wyjątkowo zdrowy, szczególnie dla ludzi w podeszłym wieku. Powietrze jest krystalicznie czyste, nie ma tu żadnych fabryk, ani przemysłu. "Zero" zanieczyszczenia środowiska.

Światowa organizacja zdrowia ogłosiła to miejsce, jako jedno z najlepszych i najzdrowszych miejsc do życia człowieka. To przyciąga turystów, oraz całe rodziny które pragną zakupić nieruchomość i inwestorów z całej Europy. Również infrastruktura tego niegdyś, rybackiego miasteczka w ostatnich latach poczyniła ogromne postępy. Wybudowano duże centra handlowe, nadmorskie deptaki, wiele nowych szkół, autostrady i drogi. Jednym słowem, miasto rozwija się w zawrotnym tempie.
Wspaniałe połączenia komunikacyjne z innymi częściami Hiszpanii i resztą Europy, sytuują Torrevieja, jako atrakcyjne miejsce do zakupu mieszkania, willi lub wymarzonego domu w Hiszpanii. Sprawdź ofertę IBERMAXX sprzedaży nieruchomości w Torrevieja i okolicach.
Przejdź do IBERMAXX informacje/przewodnik po Torrevieja na stronie IBERMAXX wynajmy/noclegi w Hiszpanii.

Orihuela Costa na Costa Blanca

Gdzie leży Orihuela Costa w Hiszpanii? Orihuela Costa to pas wybrzeża rozciągający się na południe od Torrevieja aż po miejscowość Pilar de la Horadada. To część wybrzeża Costa Blanca z przepięknymi, piaszczystymi plażami. Orihuela Costa to część wybrzeża Costa Blanca południowa. Z Orihuela Costa na lotnisko w Alicante jest około 55km. Tutaj zlokalizowana jest większość naszych nieruchomości na sprzedaż. Orihuela Costa to najpopularniejsze miejsce w Hiszpanii na zakup nieruchomości.

GOLF-HISZPANIA

Dzielnice takie jak Cabo Roig, La Zenia, Villamartim, Campo Amor, Punta Prima, La Florida, Playa Flamenca, Los Balcones, Los Altos, tworzą wspaniałe urbanizacje z bardzo atrakcyjnymi nieruchomościami do kupna. Posuwając się kilka kilometrów w głąb lądu, natkniemy się na wiele wspaniałych pól golfowych i urbanizacji mieszkalnych na tychże polach lub w ich pobliżu.
To także okazja do zakupu apartamentu lub willi z przepięknym widokiem na pole golfowe. Hiszpania to nie tylko plaże i słońce. Pola golfowe i nieruchomości na nich usytuowane, mogą również stanowić wspaniałą inwestycję i stać się nowym domem w Hiszpanii. Zobacz oferty IBERMAXX sprzedaży willi i domów, oraz działek i tzw. fincas (to posiadłości wiejskie w Hiszpanii). Sprawdź koniecznie oferty sprzedaży nieruchomości na polach golfowych w okolicach Orihuela Costa.
Przejdź do IBERMAXX informacje/przewodnik po Orihuela Costa na stronie IBERMAXX wynajmy/noclegi w Hiszpanii.

Miasto Orihuela na Costa Blanca

Orihuela miasto. Populacja 90.000 mieszkańców (dane z 2016 roku). Orihuela to miasto oddalone o około 25 km od wybrzeża. Typowe hiszpańskie miasteczko z ładną architekturą i kilkoma kościołami wartymi zwiedzenia. Sklepy, bary, restauracje. Hiszpańska atmosfera. Nie mylić Orihuela miasto z Orihuela Costa.
Przejdź do IBERMAXX informacje/przewodnik po Orihuela na stronie IBERMAXX wynajmy/noclegi w Hiszpanii.

Algorfa na Costa Blanca

Algorfa to niewielkie miasteczko, właściwie osada, kiedyś wieś. W tej chwili, zlokalizowane są tam przepiękne, zielone urbanizacje i wspaniałe pole golfowe, wśród nich pole golfowe - La Finca. Również 5 gwiazdkowy hotel i SPA znajduje sie w Algorfa. Dobre miejsce na inwestycję i zakup nieruchomości dla osób szukających spokoju i ucieczki, od zgiełku wybrzeża Costa Blanca. Sprawdź najlepsze nieruchomości w Algorfa w naszej ofercie. A także odwiedź przewodnik po Algorfa

Montesinos na Costa Blanca

Małe, prowincjonalne i bardzo urokliwe miasteczko na trasie z Torrevieja do Ciudad Quesada. Populacja obcokrajowców, szczególnie Anglików przekroczyła ponad 50% wszystkich mieszkańców tego miasteczka (osady). Szukasz ciszy i spokoju w Hiszpanii? Sprawdź oferty sprzedaży nieruchomości w Montesinos na Costa Blanca. Sprawdź przewodnik po Montesinos na stronie IBERMAXX wynajmy.

W powyższych opisach, ograniczyliśmy się do przedstawienia zaledwie kilku miejscowości na Costa Blanca w pasie Orihuela Costa i Alicante. Piękne ważniejsze miejscowości w pobliżu to także Santa Pola, Gran Alacant, Guardamar del Segura, Arenales del Sol, Murcja miasto. Nie sposób jest wymienić i opisać wszystkie miasta i miasteczka w naszym regionie. Oferty sprzedaży nieruchomości z poszczególnych miast - skorzystaj z wyszukiwarki na naszej stronie.

Malaga na wybrzeżu Costa del Sol

Położona w prowincji Andaluzja, Malaga jest stolicą i "bramą wjazdową" na wybrzeże Costa del Sol. Decydują o tym tanie linie lotnicze mające połączenia lotnicze z większością miast europejskich w tym z Polską. Także mnóstwo tanich lotów z Wielkiej Brytanii, głównie z lotnisk w Londynie.
Miasto zostało założone ponad 3000 lat temu przez fenickich kupców, choć wówczas nazywano Malaca (prawdopodobnie pochodzące od słowa Malac - do soli). Od tego czasu Malaga znajdowała się pod panowaniem Kartagińczyków, Rzymian i Maurów, każdy z nich pozostawiał bezcenne skarby architektury i kultury w Maladze.

Dzisiaj Malaga jest domem dla około 600.000 mieszkańców i pełni różne funkcje: portu, centrum przemysłowego Andaluzji, jak również jest jednym z najbardziej popularnych miejsc wypoczynkowych na świecie. Do tej pory miasto jest nieskażone masową turystyką i Malaga z roku na rok staje się coraz bardziej popularna wśród inwestorów w nieruchomości. Atrakcją miasta jest jego układ architektoniczny, co czyni go szczególnie atrakcyjnym do zwiedzania. Jest to labirynt wąskich uliczek, zabytkowych budynków, uroczych sklepów w starym stylu, ogrodów, rezydencji i placów tętniących życiem.

Marques de Larios, Plaza de la Constitucion i Calle de Granada stanowią trzon dzielnicy handlowej w Maladze. Większość uliczek bocznych w obszarze wypełnione są tapas barami i piwnicami z winami i typowo andaluzyjskimi restauracjami. Weekendy to oczywiście najlepszy czas, aby cieszyć się życiem nocnym, trzeba mieć świadomość, że dla wielu mieszkańców wieczór zaczyna się od 23.00/00.00 i nie wracają do domu, aż do wczesnych godzin porannych.
Malaga posiada doskonałą infrastrukturę transportową. Lotnisko w Maladze obsługuje ponad 11,5 milionów pasażerów rocznie. Przejdź do IBERMAXX informacje/przewodnik po Maladze na Costa del Sol na stronie IBERMAXX wynajmy/noclegi w Hiszpanii.

Marbella na wybrzeżu Costa del Sol

Marbella to miasto w Andaluzji na południu Hiszpanii. Leży nad Morzem Śródziemnym w prowincji Malaga u podnóża góry La Concha. W 2000 r. miasto miało 98.823 mieszkańców a w 2010 r. 135.000. Marbella jest szczególnie popularna wśród turystów z Europy Północnej (m.in. Wielkiej Brytanii, Irlandii i Niemiec), Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i USA. Jest głównym miejscem docelowym dla statków wycieczkowych i jachtów luksusowych. Od Marbella łatwo jest dotrzeć do innych miejsc, np. Malaga i Algeciras.

Marbella ma powierzchnię 100 km2 i posiada 24 km plaży, jest znana na całym świecie jako jedna z eleganckich i najpiękniejszych miejscowości wypoczynkowych w Europie Południowej. Posiada wszystko: plaże, góry, urok starego świata, kosmopolityczną atmosferę i usługi. Okolice to wsie i miasta, wspaniały klimat, który utrzymuje niższe temperatury w lecie i ciepłe w zimie niż w pozostałej części prowincji Malaga. Marbella przyciąga bogatych i sławnych ludzi od wielu dziesięcioleci. Wielu ludzi, którzy przyjeżdżają tutaj na wakacje decyduje się na stały pobyt i zakup nieruchomości w Hiszpanii.

Pomimo napływu wielu turystów Marbella zachowała swój urok i osobowość. Jest to najbardziej widoczne w starej części miasta, kilka kroków od eleganckich nieruchomości na terenie portu, gdzie można zobaczyć takie atrakcje jak "Orange Square" czyli Plaza de los Naranjos.
W ostatnim dziesięcioleciu Marbella zwabiła wielu obcokrajowców, decydujących się na kupno własnego mieszkania lub willi w tej części Hiszpanii. Doprowadziło to do gwałtownego wzrostu cen nieruchomości zapewniając pierwsze miejsce Marbelli obok Puerto Banus jako jedno z najdroższych miejsc w Hiszpanii do inwestycji w nieruchomości zagraniczne. Przejdź do IBERMAXX informacje/przewodnik po Marbella na stronie IBERMAXX wynajmy/noclegi na Costa del Sol w Andaluzji.

Puerto Banus na Costa del Sol

Puerto Banus na wybrzeżu Costa del Sol, położone na południowy zachód od Marbelli i około 60 km od Malagi i lotniska, można łatwo dojechać z autostrady A-7, AP-7 lub N-340. Przekształcony w luksusowy kompleks handlowy przez lokalnych deweloperów z José Banus i otwarty w maju 1970 r., skierowany do super-bogatych i sławnych. Podczas oficjalnego otwarcia Puerto Banus udział wzięły takie sławy jak para królewska Monako.

W centrum Puerto Banus znajduje się luksusowa przystań jachtowa w której jest miejsce dla około 915 jednostek pływających. Kilka jachtów należy do najbogatszych ludzi na świecie, tj. króla Arabii Saudyjskiej i rosyjskich oligarchów. Obok przystani w Puerto Banus znajduje się wiele barów, sklepów i restauracji, jak również ogromne El Corte Inglés - to znany hiszpański dom towarowy.
Puerto Banus ma dobry wybór hoteli, oraz nieruchomości na sprzedaż tj. wille, apartamenty, mieszkania wakacyjne, penthousy, oraz bardzo luksusowe nieruchomości w Hiszpanii.
Puerto Banus posiada także wiele piaszczystych plaż, w tym Artola Playa, Nueva Andalucia Playa, Rio Verde Playa i El Ancon Beach, jest również bardzo popularnym miejscem do uprawiania sportów wodnych. Sprawdź ofertę IBERMAXX sprzedaży nieruchomości w Puerto Banus i okolicach Marbella na Costa del Sol.

Estepona na Costa del Sol

Nieruchomości w Estepona na Costa del Sol. Estepona rozrosła się do sporego miasta, znana z pięknych i piaszczystych plaż. Położona na południe od Marbella na Costa del Sol w Hiszpanii. Zamieszkuje ją około 60.000 tys. mieszkańców. Jest nieco cichsza niż wiele sąsiednich miejscowości na Costa del Sol i zachowała wiele ze swojego dawnego uroku hiszpańskiego. Otoczona przez góry Sierra Bermeja, wyróżnia się wyjątkowym mikroklimatem, oraz 325 słonecznymi dniami w roku, co czyni ją idealnym miejscem na rodzinne wakacje o każdej porze roku.

Urocze "Stare Miasto" w Estepona nadal ma wąskie brukowane uliczki, przypominając odwiedzającym dawne dni. Można tutaj napić się kawy w jednej z miejscowych kawiarni lub po prostu usiąść i pozachwycać się jej urokiem.
Przystań w Estepona znajduje się na zachodnim krańcu nadmorskiej promenady, jest popularnym miejscem wśród turystów i tętni życiem zarówno w dzień jak i w nocy, ze względu na obfitość barów, restauracji i dyskotek.

Główną atrakcją dla zwiedzających wydają się plaże w mieście, Estepona posiada 2 wspaniałe plaże "Blue Flag" oraz szczyci się około 21 km plaż w okolicy, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Istnieją również doskonałe zaplecza sportów wodnych, jak również wiele pól golfowych.
Hotele w Estepona to Hotel Bahia Estepona, Selenza Estepona Thalasso & Spa i Hotel Atalaya Park Golf Hotel.
Najbliższe lotniska znajdują się w Gibraltar (45km) i Malaga (80 km). Zobacz oferty Ibermaxx nieruchomości w Estepona na Costa del Sol. Przejdź do IBERMAXX informacje/przewodnik po Esteponie na stronie IBERMAXX wynajmy/noclegi w Andaluzji.

Hiszpański styl życia i hiszpańska mentalność

Kupując nieruchomość w Hiszpanii - będziesz musiał się trochę przystosować do hiszpańskich zwyczajów i hiszpańskiego sposobu bycia. Na początku może być trochę trudno, ale później .. przyzwyczaisz się ... na pewno ...
"Maniana” to bardzo częste słowo, które usłyszymy podczas naszych wizyt lub podczas mieszkania w Hiszpanii. I wcale nie znaczy to "pieniądze".

W języku hiszpańskim oznacza to „jutro” i to chyba najbardziej charakteryzuje hiszpańską mentalność i sposób bycia narodu hiszpańskiego. Złota zasada numer 1 w Hiszpanii: to co nie musi być zrobione dzisiaj, może być przecież równie dobrze zrobione jutro! Jakież to banalnie proste! ... nieprawdaż?

Humorystycznie, ale teraz na serio. Obcokrajowcy chcąc zamieszkać w Hiszpanii muszą się tego nauczyć i po prostu to zaakceptować. Nawet w takich instytucjach jak banki, urzędy i kancelarie notarialne - wszędzie obowiązuje ta zasada i trzeba się temu podporządkować i uzbroić w cierpliwość.

Pogodny i radosny styl życia, to charakterystyczne w tym pięknym kraju, uśmiech i miłe słowa, mogą nieraz zdziałać cuda. Popołudniowa sjesta od godziny 14.00 do 17.00 też dla niektórych "nowych" w Hiszpanii, może okazać się uciążliwa, ale podyktowane jest to gorącym klimatem. Koniecznie odwiedź i przejdź do IBERMAXX informacje/przewodnik - Mieszkać w Hiszpanii od A do Z - na stronie IBERMAXX wynajmy/noclegi w Hiszpanii.

KREDYT-NA-ZAKUP-MIESZKANIA

Najczęściej zadawane pytania podczas planowania zakupu nieruchomości w Hiszpanii

Jak najtaniej dojechać na Costa Blanca?

Sprawdź ceny we wszystkich wypożyczalniach samochodów w Hiszpanii

Jak wygląda system szkolnictwa w Hiszpanii?
Jest nieodpłatny i na dość wysokim poziomie. Na hiszpańskich wybrzeżach jest wiele szkół angielskich i skandynawskich. Na Costa Blanca i Costa del Sol około 70% dzieci w klasach, pochodzi z innych krajów, także jeżeli planujesz wysłać swoje dziecko do szkoły w Hiszpanii, z pewnością nie będzie czuło się wyobcowane. Są dostępne bezpłatne szkoły języka hiszpańskiego na Costa Blanca i Costa del Sol. Po więcej odwiedź IBERMAXX informacje/przewodnik - edukacja w Hiszpanii

Jak otworzyć własny biznes w Hiszpanii?
Po wejściu Polski do UE nie potrzebujemy żadnych dodatkowych zezwoleń do prowadzenia, czy otwarcia działalności gospodarczej w Hiszpanii. Proces otwarcia firmy w Hiszpanii jest zdecydowanie prostszy i szybszy niż w Polsce. Masz pomysł na biznes w Hiszpanii? Skontaktuj się z IBERMAXX.

Jak wygląda opieka medyczna w Hiszpanii?
System opieki medycznej w Hiszpanii jest na wysokim poziomie i dostępny bezpłatnie dla emerytowanych mieszkańców Unii Europejskiej. Honorowane są również płatne, międzynarodowe ubezpieczenia zdrowotne. Więcej na IBERMAXX informacje/przewodnik służba zdrowia w Hiszpanii

Czy mogę podjąć pracę w Hiszpanii?
Tak. Po wejściu Polski do UE obywatele naszego kraju nie potrzebują żadnych dodatkowych pozwoleń ażeby podjąć pracę w Hiszpanii. Nie ma żadnych dodatkowych ograniczeń. Więcej na IBERMAXX informacje/przewodnik - praca w Hiszpanii

Jaki jest koszt życia w Hiszpanii?
Podobnie jak w Polsce, aczkolwiek niektóre artykuły spożywcze mogą być tańsze niż w naszym kraju. Niekóre są niewiele droższe. Koszty życia i utrzymania są bardzo podobne. Koszty paliwa, utrzymania nieruchomości (typu czynsz, prąd, woda, inne opłaty, w wielu wypadkach, tańsze niż w Polsce). Więcej na IBERMAXX informacje/przewodnik koszty utrzymania w Hiszpanii

Przydatne słownictwo przy zakupie domu w Hiszpanii

Escritura - akt własności nieruchomości
Hipoteca - kredyt hipoteczny w banku, hipoteka bankowa na nieruchomości
Abogado - prawnik, adwokat
Se vende - na sprzedaż
Se alquila - na wynajem
Gestor comercial - urzędnik w banku odpowiedzialny za udzielanie kredytów hipotecznych pod nieruchomości
Vendido - sprzedane
Suma, IBI - podatki od nieruchomości, samochodu, podatek katastralny od nieruchomości
Notaria - notariat, biuro notariusza, gdzie podpisywany jest akt własności nieruchomości

wróć
Zapisano.

Schowek:


Brak ofert w schowku

Zarezerwuj wizytę rekonesansową w Hiszpanii

Wyszukaj nieruchomości z przejęć bankowych

Wynajmij nieruchomość w Hiszpanii

Wybudujemy Twój dom w Hiszpanii

Wynajmij samochód w Hiszpanii

IBERMAXX nieruchomości +34 966 444 615

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.