Nr 1 w hiszpańskich nieruchomościach

+34 966 444 615
0

Nieruchomości w Hiszpanii

IBERMAXX nieruchomości +34 966 444 615

Zarezerwuj oglądanie nieruchomości

i bezpłatny odbiór z lotniska Alicante

czytaj dalej

Kupując w Hiszpanii

Na co uważać podczas kupowania nieruchomości w Hiszpanii

W ostatnim miesiącu (styczeń 2018) belgijski sąd skazał obywatelkę Holandii - „agentkę nieruchomości” działającą na hiszpańskim wybrzeżu Costa Blanca, za oszustwa na klientach zainteresowanych zakupem nieruchomości w Hiszpanii. „Agentka” oszukiwała potencjalnych klientów zainteresowanych zakupem nieruchomości w okolicach Alicante, pobierając zadatek/zaliczkę na nie istniejące nieruchomości. Niektóre z nieruchomości które pokazywała klientom nie były nawet na sprzedaż!

Niektóre domy i mieszkania sprzedawała po kilka razy!!
 „Ofiary” nieświadomie wpłacały zaliczki, ba! przelewały dalsze transze na zakup nieistniejącej nieruchomości. Część klientów straciła oszczędności całego życia i marzenia o zakupie nieruchomości w Hiszpanii.  A sprawy miały swój finał w sądzie.

Ale najsmutniejsze w tym jest to, iż „ofiary” oszustki nie odzyskają nigdy skradzionych pieniędzy. Szanse na to są bliskie zeru. Choć sprawa jest ciągle w rękach policji.

Publikujemy ten artykuł na naszej stronie, aby przestrzec Was, naszych potencjalnych klientów przed tego typu osobami „działającymi” w Hiszpanii. Do biur IBERMAXX bardzo często zgłaszają się polscy klienci, którzy trafili na „podejrzanych” agentów nieruchomości niewiadomego pochodzenia i "łapiących klientów na ulicy” w barze czy w lokalach gastronomicznych. Lub "ogłoszenia sprzedaży nieruchomości" na słupach z polską flagą.
Uwaga na niezidentyfikowanych agentów nieruchomości w Hiszpanii !! A w ostatnich czasach pojawiło się sporo tego typu „fachowców” z Polski.

Więc jeżeli myślisz o zakupie nieruchomości w Hiszpanii, czy automatycznie jesteś skazany na „pole minowe” przez które trzeba z uwagą i strachem przebrnąć? Oczywiście że nie! Ważne jest, aby trafić na solidną, dobrą agencję nieruchomości.

IBERMAXX to jedna z najbardziej szanowanych, znanych i najdłużej działajacych agencji w regionie Costa Blanca - Alicante - Torrevieja - Orihuela Costa. Znają nas tutaj prawie wszyscy!
 Współpracujemy z mnóstwem hiszpańskich i innych agencji na miejscu.
 Nasza uwaga dla Ciebie brzmi: UWAŻAJ - tam gdzie w grze jest znacząca suma pieniędzy jest zwykle mnóstwo rekinów dookoła. Wiemy że są one wszędzie, tym bardziej za granicą.

Jak kupić bezpiecznie w Hiszpanii

Przede wszystkim skorzystaj z naszych usług w zakresie sprzedaży nieruchomości w Hiszpanii. 
Nie łudź się, iż kupując przez „Panią Basię” czy przez „Pana Zdzisia” kupisz taniej!
 Naszą gwarancją jest nasza reputacja na rynku, opinie naszych klientów i ilość transakcji na przestrzeni ostatnich 11 lat naszej działalności w Hiszpanii. Do dziś sprzedaliśmy setki domów i mieszkań dla naszych klientów z Polski i zagranicy.

Nasi agenci to doświadczona grupa ekspertów od hiszpańskiego rynku nieruchomości. Każdą naszą transakcję gwarantuje hiszpański prawnik i kancelaria prawna na miejscu w Hiszpanii z którą współpracujemy od wielu, wielu lat. Żaden z naszych klientów nigdy nie został bez naszej pomocy.
Nie daj się także zmylić „fachowcom” ogłaszającym się w internecie na różnych portalach nieruchomościowych, iż jeżeli kupujesz nieruchomość z rynku pierwotnego, dom lub mieszkanie od dewelopera, to nie potrzebujesz prawnika do zakupu. Nie słuchaj tych bzdur od ludzi którzy nie mają pojęcia o hiszpańskim rynku nieruchomości.

Wystrzegaj się także „agencji nieruchomości” z adresami i numerami, telefonów w Polsce oferującymi nieruchomości w Hiszpanii. Jak sprzedaje się nieruchomości na odległość? Odpowiedzcie sobie sami na to pytanie!

Pamiętaj! Kiedy kupujesz nieruchomość w Hiszpanii także „kup” sobie także „peace of mind” czyli przysłowiowy „święty spokój”. My to właśnie oferujemy dla Was.

Skąd mam wiedzieć z kim mam do czynienia

Skąd mam wiedzieć podczas oglądania nieruchomości w Hiszpanii czy mam do czynienia z profesjonalną, uczciwą i dobrą agencja nieruchomości? Jak odsiać ziarno od plew? Właśnie dlatego powstał ten artykuł. Na Costa Blanca pojawiło się mnóstwo polskich „agentów” nieruchomości niewiadomego pochodzenia, za wszelką cenę próbujących „zarobić parę groszy” i przedstawiających się za agentów nieruchomości. Uważajcie na takie osoby i „agencje”. Wielu z nich udaje agentów nieruchomości i podaje się za reputowaną agencję nieruchomości. Niestety, internet jest jak papier i wszystko przyjmie …

Prawda jest taka iż ludzie którzy będą próbowali Ci sprzedać nieruchomość - to osoby dorabiające na boku, ludzie z przypadku, nie pracujące full time w sprzedaży nieruchomości. Prawdopodobnie pracują gdzie indziej, a Tobie będą usiłowali sprzedać nieruchomość po swojej pracy. Dorabiając na boku.

Miejsca w których możesz spotkać tego typu osoby to zwykle będzie bar lub restauracja w Hiszpanii. Jeżeli zauważą Twój obcy akcent na pewno bardzo szybko wyłuskają Cię z tłumu i zbliżą się do Ciebie. A jeżeli są z Polski i to już masz „kolegę” lub „koleżankę” w Hiszpanii, która „taniej” Ci sprzeda nieruchomość w Hiszpanii i nie będziesz musiał płacić prowizji żadnej agencji.

Zwykle z tymi osobami można się skontaktować tylko przez telefon komórkowy.
Lwia część z nich ma strony internetowe z paroma nieruchomościami i sloganem „15 lub 20 lat doświadczenia w Hiszpanii”, komórkowe numery telefonu i żadnego biura, ani stałego adresu. A najbardziej flustrujące jest to że nie będziesz się mógł z nimi skontaktować kiedy naprawdę będziesz ich potrzebował.

Jak uniknąć pułapek w Hiszpanii

Jeżeli spotkasz kogoś podającego się za agenta nieruchomości lub pracującego dla jakieś agencji nieruchomości, zapytaj go dokładnie gdzie i dla jakiej agencji nieruchomości pracuje. Zapytaj o adres agencji, dokładną lokalizację. Zapytaj o stronę internetową danej agencji. Jeżeli nie podadzą Ci tej informacji, oznacza to iż coś jest nie tak.

Dziś wiele biznesów można sprawdzić w internecie i na podstawie opinii klientów o danej firmie , także na portalach społecznościowych takich jak Facebook czy Twitter. Warto poszukać w internecie i sprawdzić daną agencję.

Osoba z która masz do czynienia podczas prezentacji nieruchomości powinna się zachowywać w sposób profesjonalny, artykułować wyraźnie informacje o prezentowanej nieruchomości, mówić o jej cenie, metrażu, lokalizacji, kosztach utrzymania i podatków z nią związanych. Taka osoba powinna mieć wydruk nieruchomości które z nią oglądasz z wyraźną ceną i metrażem. Ważna jest też informacja co jest „included” w nieruchomości. Czy oferta sprzedaży jest np. z umeblowaniem czy też bez.

Kiedy zdecydujesz się na rezerwację nieruchomości powinieneś udać się z taką osobą do jej biura nieruchomości i tam wpłacić zadatek. Powinna być możliwość zapłaty zadatku kartą kredytową. Agencja powinna mieć terminal płatniczy do kart VISA czy Mastercard. Nie wpłacaj niczego nikomu w barze czy restauracji. To powinno wzbudzić Twoje podejrzenia.
Kiedy będziesz składał ofertę upewnij się że wszystko jest na piśmie.

Nie bój się zadawać pytań, pytaj o wszystko. To normalne ze gdybyś kupował nieruchomość w Polsce, pytałbyś o wszystko. Masz prawo zadawać więcej pytań bo jesteś w obcym kraju
Najważniejsze nie płać za nic, zanim upewnisz się że masz przed sobą reprezentanta dobrej agencji nieruchomości. Zanim nie dostaniesz kontraktu nie płać żadnych zaliczek ani zadatków, nie rób żadnych transferów internetowych

Nigdy nie kupuj nowej nieruchomości od dewelopera bez gwarancji bankowej

Na wszystkie pytania i wątpliwości odpowiadamy naszym klientom w naszych biurach i pod numerami telefonów podanych w kontakcie do biur IBERMAXX w Hiszpanii. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania związane z powyższymi zagadnieniami, skontaktuj się z IBERMAXX. 
Sprawdź agentów IBERMAXX. Jesteśmy tutaj żeby Ci pomóc w dokonaniu bezpiecznego zakupu każdej nieruchomości w Hiszpanii.

HISZPANIA-WILLA

wróć
Zapisano.

Schowek:


Brak ofert w schowku

Zarezerwuj wizytę rekonesansową w Hiszpanii

Wyszukaj nieruchomości z przejęć bankowych

Wynajmij nieruchomość w Hiszpanii

Wybudujemy Twój dom w Hiszpanii

Wynajmij samochód w Hiszpanii

IBERMAXX nieruchomości +34 966 444 615

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.