Nr 1 w hiszpańskich nieruchomościach

+34 966 444 615
0

Nieruchomości w Hiszpanii

IBERMAXX nieruchomości +34 966 444 615

Zarezerwuj oglądanie nieruchomości

i bezpłatny odbiór z lotniska Alicante

czytaj dalej

Wybudujemy Twój dom w Hiszpanii

Domy Hiszpania. Szukasz domu za granicą? Myślisz o budowie domu w Hiszpanii? A może znasz się na "deweloperce" i sam chcesz wybudować dom w Hiszpanii? A może chciałbyś otworzyć firmę deweloperską w Hiszpanii? Tutaj także informacje o hiszpańskim prawie budowlanym i zabudowie przestrzennej w Hiszpanii.
Zastanawisz się w jakim kraju zainwestować i gdzie najlepiej zamieszkać za granicą? Nie miej wątpliwości. Hiszpania "wygrywa" w rankingach od wielu lat. Sprawdź gdzie w Hiszpanii najlepiej kupić nieruchomość. W jakim regionie kraju najlepiej zainwestować w dom lub mieszkanie.
Dla klientów agencji nieruchomości zagranicznych IBERMAXX, oferujemy możliwość wybudowania domu w Hiszpanii przez polsko-międzynarodową firmę budowlaną z 18 letnim doświadczeniem w budowaniu domów i willi w Hiszpanii.

Budujemy głównie na wybrzeżu Costa Blanca (północna i południowa część) oraz na wybrzeżu Costa del Sol w Andaluzji. Również możemy wybudować dla Ciebie dom w każdym zakątku południowej Hiszpanii. Zapraszamy do konsultacji z nami i omówienia projektu. Podziel się z nami swoimi planami ...

Dom w Hiszpanii ... jak zacząć

Jeżeli interesuje Cię zakup gotowego domu w Hiszpanii z rynku pierwotnego przejdź do ofert nieruchomości od dewelopera lub nieruchomości z rynku wtórnego, przejdź do rozdziału domy i wille w Hiszpanii na naszej stronie.
Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości lub chcesz czegoś dowiedzieć się na temat budowy domu w Hiszpanii, wykonaj telefon do nas lub napisz maila do biura IBERMAXX w Hiszpanii. Chętnie udzielimy wskazówek i porad jak zabrać się do inwestycji w dom w Hiszpanii.
Skonfrontujemy Twoje marzenia i projekty z tutejszą rzeczywistością.

AGENCJA-NIERUCHOMOSCI-HISZPANIA

Co oferujemy dla naszych klientów w zakresie budowy domu?

Przede wszystkim, komfort w porozumiewaniu się w języku ojczystym i przedyskutowania szczegółów każdej fazy projektu, podczas budowy domu w Hiszpanii.
Wyszukamy dla Ciebie działkę budowlaną i przeprowadzimy przez cały proces zakupu działki pod budowę, do momentu ukończenia i oddania budynku do użytku.

W Hiszpanii jest to dość skomplikowany i długi proces, od uzyskania pozwolenia na budowę, wszystkich potrzebnych dokumentów, sprawdzenia działki, stanu prawnego nieruchomości, itp. poprzez ograniczenia w formie zabudowy na danej działce.
W IBERMAXX zajmujemy się wszelkimi aspektami dotyczącymi budowy domu. Przeprowadzimy całą budowę dla Ciebie od A do Z. Znajdziemy dla Ciebie menagera projektu (project menager) i skontaktujemy Cię z najlepszymi architektami.

Poniżej przedstawiamy jak wygląda cały proces zakupu działki w Hiszpanii, poprzez proces budowy, aż do momentu wybudowania domu. To ważne informacje z którymi warto się zapoznać, zanim zdecydujesz się na budowę domu w Hiszpanii.

Zasady realizacji projektu i budowy domu w Hiszpanii dla klienta IBERMAXX

Uwaga! Poniższe informacje dotyczące budowy nowych domów w Hiszpanii to długoletnie doświadczenie osób współpracujących z agencją IBERMAXX w zakresie budowy domów w Hiszpanii. Teksty są autorstwa osób zaprzyjaźnionych z agencją IBERMAXX.

Etap 1

Wysłuchanie klienta, tzn. jakiego rodzaju działki poszukuje, jakiej wielkości, gdzie położonej i w jakim budżecie.
W naszej ofercie mamy wiele działek na Costa Blanca (część południowa i północna) oraz na Costa del Sol, możemy zasugerować dobry wybór i pomóc w dokonaniu wyboru tego typu nieruchomości. Sprawdź dostępne działki w Hiszpanii w naszej ofercie sprzedaży.

LUKSUSOWY-DOM-HISZPANIA

Etap 2

Następnie, nasza praca będzie polegała na znalezieniu odpowiedniej działki, odpowiadającej wymaganiom naszego klienta. W Hiszpanii niezwykle ważne jest to, czy działka nadaje się pod budowę domu. Ile m2 jest potrzebne pod budowę domu. Trzeba obliczyć koszty przyłączenia wody i prądu (jeżeli zachodzi taka potrzeba).

Jeżeli działka będzie położona daleko od przyłącza wody i prądu, to ten aspekt jest niezwykle ważny, ponieważ koszty przyłączeń mediów mogą być bardzo duże i mogą wiązać się z potrzebą uzyskania licencji na budowę nieruchomości na tejże działce.

Trzeba zdobyć potrzebne informacje w odpowiednich urzędach, czy na wydanie licencji budowy, działka musi być ogrodzona i jakie są wymagania w danym regionie np. jaka oczyszczalnia ścieków jest wymagana do obsługi nieruchomości i czy w przyszłości nie będzie przebiegać przez działkę np. linia wysokiego napięcia, autostrada lub linia kolejowa, itp.

Etap 3

Zrealizowanie projektu domu. IBERMAXX posiada zaprzyjaźnionych architektów w Polsce i Hiszpanii, który spełni każde wymagania naszego klienta. Od prostego domu, po luksusową rezydencję w Hiszpanii.

Etap 4

Dyskusja, czy klient ma już jakiś gotowy projekt lub zarys projektu, oraz czy wie w jaki sposób chciałby rozmieścić pomieszczenia w budynku. Jeżeli nie, możemy to zrobić wspólnie, za pośrednictwem naszego architekta.

Etap 5

Czy klient ma już w wyobraźni jak będzie wyglądał jego dom. Jeżeli nie, możemy to zrobić wspólnie za pośrednictwem naszego architekta, oraz wspólnie omówić jak chciałbyś aby wyglądał Twój dom.

Etap 6

Po uzyskaniu wszystkich powyżej wyszczególnionych informacji, przed realizacją projektu, trzeba podpisać kontrakt z firmą ubezpieczeniową. Jest to obowiązkowe prawnie w przypadku gdy budynek nie jest jeszcze prywatną posiadłością.

LUKSUSOWA-POSIADLOSC-W-HISZPANII

Etap 7

W przypadku gdy budynek jest prywatny, ubezpieczenie nie jest obowiązkowe, aczkolwiek w wypadku późniejszej odsprzedaży nieruchomości do lat 10, notariusz może żądać gwarancji domu i nie zgodzi się na podpisanie zrzeczenia i może nie dojść do transakcji, a szczególnie jeśli klient kupuje za pośrednictwem banku (potrzebuje kredytowania hipotecznego). W niektórych regionach Hiszpanii, nie będzie można sprzedać domu bez gwarancji przez 10 lat.

Etap 8

Firma ubezpieczeniowa podczas budowy współpracuje z inżynierami, architektami, laboratoriami, które od początku aż do końca budowy będą ją kontrolować i na podstawie wszystkich rezultatów dadzą gwarancję na 10 lat, dla wybudowanego domu. W razie późniejszych problemów związanych ze strukturą domu, pokrywają wszystkie koszty wycenione wcześniej w zawartej umowie.

Etap 9

Pierwsza rzecz od której zaczyna firma ubezpieczeniowa to pobranie próbki ziemi i sprawdzeniu czy nie ma tzw. zakwasów, gdzie przy zamawianiu betonu do wylewania fundamentów, przekażą fachowe informacje jaki beton należy użyć i z jakimi produktami, aby zapobiec degradacji.

Etap 10

Następnie w obecności osoby odpowiedzialnej, wysłanej przez biuro ubezpieczeniowe, trzeba zrobić sondy powierzchni. Najpierw koparka robi otwory, a jeżeli stwierdza się że struktura ziemi jest niewystarczalna, robią kolejne nawierty, analizując i dając informacje jak zrealizować fundamenty na danym terenie.

Etap 11

Może się okazać, że w miejscu budowy jest nasyp i wtedy "trzeba się przesunąć", jeżeli działka na to pozwala, a jeśli nie, to trzeba będzie nawiercić w kilku miejscach usytuowania domu, aż do momentu znalezienia twardego podłoża, zalać beton i na tych słupach zrobić płytę zbrojeniową i zalać betonem o parametrach nakazanych przez laboratorium budowlane.

Etap 12

W przypadku gdy grunt okaże się bardzo skalisty, trzeba uniknąć wykopu przez koparkę na fundamenty. Koszty mogą być wtedy ogromne i nie można określić na tym etapie budowy, ceny takiego wykopu. Ilość wylanego betonu na fundamenty, będzie również o wiele większa. A budowa domu o wiele kosztowniejsza.

DOM-HISZPANIA

Etap 13

Po otrzymaniu informacji od organów odpowiedzialnych, te informacje są przekazywane do architekta, który na ich podstawie przystąpi do realizacji projektu wstępnego budowy.

Etap 14

W trakcie realizacji projektu, żeby zaoszczędzić na czasie, można zająć się przyłączem wody i prądu, na których pozwolenie, zwykle dość długo się czeka. Można zająć się ogrodzeniem, bramą wejściową, zabezpieczeniem wejścia na plac budowy.

Etap 15

Zaprojektowanie ogrodu i realizacja tego projektu. Jest to bardzo ważne, ze względu na to, iż kiedy zakończy się budowa, ogród już będzie piękny, a rośliny wyrośnięte.

Etap 16

Kolejnym krokiem będzie tzw. Proyecto Basico, który musi zostać wniesiony do Urzędu Miasta (Ayuntamiento). Urząd miasta wydaje licencje. Nasz projekt będzie tam rozpatrzony i zostaną naniesione ewentualne zmiany, oraz poprawki do projektu, które będą wymuszone od gminy: np. kształt i wysokość domu, których trzeba przestrzegać w danym regionie Hiszpanii.

Etap 17

Przed wykonaniem tego projektu, wcześniej, posiadając już szkice domu, trzeba podpisać kontrakt z architektem i opłacić jego usługi. Wiedząc już o kształcie domu i ilości m2, architekt zrobi wycenę projektu. Wstępnie trzeba zapłacić 10% od kosztu całkowitego projektu, aby zrealizować Proyecto Basico.

NOWCZESNY-PROJEKT-DOMU-W-HISZPANII

Etap 18

Po zrealizowaniu Proyecto Basico przez architekta, przeanalizowaniu go przez Colegio Oficial Arquitectura de la Comunidad Valenciana, otrzymamy tzw. Visado, co w tym przypadku znaczy: zatwierdzony projekt, "podbity" i podpisany przez przedstawiciela Urzędu Miasta. Po tym trzeba zapłacić 30% od sumy całkowitej projektu (tą procedurą zajmuje się architekt).

Etap 19

Następnie trzeba wnieść projekt do Ayuntamiento, tzn. do Urzędu Miasta

Etap 20

Opłacenie kosztów licencji. Koszty licencji są określane na podstawie kosztorysu budowy domu, które są wyszczególnione przez architekta w Proyecto Basico. Jest to 4%.

Etap 21

Po ewentualnych zmianach narzuconych przez Urząd Miasta i otrzymaniu Licencji, architekt przystępuje do realizacji tzw. Proyecto de Ejecucion, czyli projekt planów technicznych, struktury budowy całego domu.

Etap 22

Po zrealizowaniu Proyecto de Ejecucion przez architekta, biuro Inżynierów oblicza różnego rodzaju wytrzymałości budowy struktury domu.

Etap 23

Następnie ten projekt jest poddany analizie przez Colegio Oficial Arquitectura de la Comunidad Valenciana. Musi dostać tzw. Visado tzn. musi zostać zatwierdzony i podpisany.

WILLA-ESPANA

Etap 24

Przy odebraniu tego projektu należy zapłacić kolejne 30%.

Etap 25

Po otrzymaniu projektu, na jego podstawie, architekt wyznaczy inspektora nadzoru budowlanego z którym trzeba podpisać kontrakt współpracy, gdzie określi cenę (zwykle jest to 30%). Na podstawie wyceny honorariów architekta za wszystkie prace związane z nadzorem budowlanym i sporządzeniu za każdym razem, informacji, która jest przekazywana do architekta i właściciela budowy.

Etap 26

Przystąpienie do budowy domu.

Etap 27

Przed każdą realizacją, jak np. zalanie betonem fundamentu, płyty stropu, itp. trzeba wezwać inżynierów odpowiedzialnych za zbrojenie i laboratorium, aby pobrali próbki betonu i skontrolowali czy wszystko jest robione przez konstruktora według projektu. Następnie informacje są przekazywane do architekta i biura ubezpieczeniowego, którzy na podstawie tych danych, wydadzą gwarancje na 10 lat dla budowanego domu.

Etap 28

Po zakończeniu budowy i zebraniu wszystkich informacji otrzymanych od inspektora budowlanego, laboratorium i firmy ubezpieczeniowej, która daje gwarancje na 10 lat, dokumenty są przekazywane przez architekta do Colegio Oficial Arqitectos de la Comunidad Valenciana, Visado, to znaczy zatwierdzone, podstęplowane i podpisane.

Etap 29

Koniec budowy. Przeprowadzka do Hiszpanii i rozpoczęcie nowego, lepszego i radosnego życia w Hiszpanii!

wróć
Zapisano.

Schowek:


Brak ofert w schowku

Zarezerwuj wizytę rekonesansową w Hiszpanii

Wyszukaj nieruchomości z przejęć bankowych

Wynajmij nieruchomość w Hiszpanii

Wybudujemy Twój dom w Hiszpanii

Wynajmij samochód w Hiszpanii

IBERMAXX nieruchomości +34 966 444 615

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.