Nr 1 w hiszpańskich nieruchomościach

+34 966 444 615
0

Nieruchomości w Hiszpanii

Costa Blanca płd - Torrevieja +34 966 444 615
Costa Blanca płn - Alicante + 34 966 291 275
Costa del Sol - Marbella +34 608 521 773

Zarezerwuj oglądanie nieruchomości

i bezpłatny odbiór z lotniska Alicante

czytaj dalej

Wyjątkowe obchody Wielkiego Tygodnia w Hiszpanii.

Jedną z wielu atrakcji turystycznych Hiszpanii są obchody Wielkiego Tygodnia czyli po hiszpańsku “Semana Santa”. Tradycyjnie w Kościele katolickim jest to czas pomiędzy Niedzielą Palmową a Niedzielą Zmartwychwstania Pańskiego.

Wszyscy Hiszpanie intensywnie uczestniczą w przygotowaniach tego wyjątkowego czasu. W tych dniach ulice wypełniają się muzyką, procesjami, kwiatami i okazałymi tronami z regilijnymi rzeźbami niesionymi na ramionach gorliwych uczestników tradycji. Procesje przechodzące ulicami miast i miasteczek z towarzyszącą im oryginalną muzyką, będącą połączeniem muzyki religijnej i flamenco tworząc wyjątkowe i spektakularne kilkugodzinne widowisko. Wszystko to sprawia niesamowite wrażenie i pozwala na niesamowite przeżycie tak ważnych Świąt. Organizacja i przebieg Wielkiego Tygodnia jest starannie zaplanowana i włączają się w nią wszyscy, zarówno księża, wierni jak i włodarze miast. Udział w obchodach “Semana Santa” jest dla Hiszpanów bardzo ważne, wielu z nich bierze urlop aby móc bez ograniczeń uczestniczyć w tym święcie.

“Semana Santa” - Święto znane na całym świecie.

Jeżeli poznałeś już wspaniałe wybrzeże Hiszpanii, jej piękne plaże, szlaki turystyczne czy uprawiałeś sporty popularne w tym pięknym kraju, a nie spędziłeś tam Świąt Wielkanocnych to znaczy, że nie znasz jeszcze prawdziwego oblicza Hiszpanii.

Wielki Tydzień obchodzony jest we wszystkich jej zakątkach, każdy region ma swoje tradycje. Wiele z nich ze względu na swoją wyjątkowość i unikalność zostało uznanych za Międzynarodowe Atrakcje Turystyczne Hiszpanii.

Od 30 maja 1992 roku istnieje w Torrevieja (prowincja Alicante) Muzeum Wielkiego Tygodnia, w którym umieszczono całe dziedzictwo wyjątkowych procesji: obrazów, tronów, pięknie haftowanych horągwi oraz innych przedmiotów związanych z obchodami Świąt Wielkanocnych.

Nie przegap okazji na przeżycie Wielkiego Tygodnia w Hiszpanii!!!


Galeria:

wróć
Zapisano.

Schowek:


Brak ofert w schowku

Zarezerwuj wizytę rekonesansową w Hiszpanii

Wyszukaj nieruchomości z przejęć bankowych

Wynajmij nieruchomość w Hiszpanii

Wybudujemy Twój dom w Hiszpanii

Wynajmij samochód w Hiszpanii

Costa Blanca płd - Torrevieja +34 966 444 615
Costa Blanca płn - Alicante + 34 966 291 275
Costa del Sol - Marbella +34 608 521 773

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.