Nr 1 w hiszpańskich nieruchomościach

+34 966 444 615
0

Nieruchomości w Hiszpanii

IBERMAXX nieruchomości +34 966 444 615

Zarezerwuj oglądanie nieruchomości

i bezpłatny odbiór z lotniska Alicante

czytaj dalej

Torrevieja – krótka historia miasta

Administracyjny początek miasta Torrevieja datuje się na 3 marca 1803 roku, kiedy to Karol IV uchwalił przeniesienie administracji przemysłu soli z La Mata do nowopowstałego Torre-vieja. Nazwa tej osady pochodzi od licznych wież strażniczych, rozlokowanych wzdłuż całego wybrzeża Morza Śródziemnego (torre – wieża, vieja – stara). Ten moment stanowi historyczny początek miasta Torrevieja. Początek naznaczony rozwojem populacji powiązanej z rybołówstwem i eksploatacją soli, która kontynułowana jest do dnia dzisiejszego.

Miasto, które narodziło się dwukrotnie

Mówiąc o historii Torrevieja nie można zapomnieć o momencie, w którym miasto “urodziło się” na nowo. W 1829 miasto nawiedziło silne trzęsienie ziemi, które całkowicie zniszczyło Torrevieja, wymuszając całkowitą jego odbudowę. Dokonał tego architekt wojskowy Larramendi. Ludność Torrevieja doświadczyło ewolucji demograficznej, której szczyt przypadł na ostatni kwartał XX wieku. Jest to powód kosmopolitycznego i wielonarodowościowego charakteru miasta, które w spisie mieszkańców posiada około 180 narodowości.

Produkcja soli

Produkcja i handel solą determinowały rozwój i życie w tym miejscu. W 1931 roku na mocy przywileju nadanego przez Alfonsa XIII Torrevieja uzyskała prawa miejskie. W połowie XIX wieku wydobycie soli było prowadzone głównie przez statki szwedzkie i holenderskie. Krajowym rynkiem zbytu dla tego produktu był głównie rynek galicyjski jak i walencki. Obecnie sól pozyskiwana w Torrevieja jest głównym produktem eksportowym, tylko jedna czwarta produkowanej soli jest spożywana w Hiszpanii, jest to główne źródło zaopatrzenia Europy w sól.

Turystyka

Złoża soli w bardzo istotny sposób wpływaja na zdrowy mikroklimat, który różni się nawet od klimatu w Alicante oddalonym o zaledwie 40km. W Torrevieja liczba słonecznych dni w roku waha się około 335. Temperatury w okresie zimowym wynoszą od 12 do 20 stopni w dzień. Dzięki temu, że Torrevieja słynie z bardzo ciepłego i zdrowego mikroklimatu, znana jest w chwili obecnej jako popularna miejscowość turystyczna.

Więcej informacji o Torrevieja i okolicach na stronach IBERMAXX przewodnik


Galeria:

wróć
Zapisano.

Schowek:


Brak ofert w schowku

Zarezerwuj wizytę rekonesansową w Hiszpanii

Wyszukaj nieruchomości z przejęć bankowych

Wynajmij nieruchomość w Hiszpanii

Wybudujemy Twój dom w Hiszpanii

Wynajmij samochód w Hiszpanii

IBERMAXX nieruchomości +34 966 444 615

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.