Nr 1 w hiszpańskich nieruchomościach

+34 966 444 615
0

Nieruchomości w Hiszpanii

IBERMAXX nieruchomości +34 966 444 615

Zarezerwuj oglądanie nieruchomości

i bezpłatny odbiór z lotniska Alicante

czytaj dalej

Aktualności

Jakie góry możemy podziwiać w Prowincji Alicante?
26-08-2019 Jakie góry możemy podziwiać w Prowincji Alicante?

Prowincja Alicante jest dość górzysta, z wyjątkiem niektórych dolin rzecznych na południu. Jej góry należą do gór Betyckich i tworzą kilka równoległych łańcuchów, skierowanych z południowego-zachodu na północny-wschód, wśród których znajduja się góry: Mariola, Carrasqueta, Crevillente, Salinas, Maigmó, Cid i Bernia.

Czego nie możesz przegapić spędzając urlop w okolicach Alicante
25-07-2019 Czego nie możesz przegapić spędzając urlop w okolicach Alicante

Sezon wakacyjny w pełni. Słońce świeci całą swoja mocą. Jednak kiedy już spaliłeś się na skwarkę i nacieszyłeś morzem pamiętaj, że Alicante to nie tylko plaża. Zobacz miejsca, których nie możesz przegapić podczas wizyty w okolicach Alicante.

Laguny la Mata i Torrevieja
09-07-2019 Laguny la Mata i Torrevieja

Jadąc na południe prowincji Alicante trafiamy do Parku Naturalnego Lagunas de la Mata i Torrevieja. Znajdujemy w nim dwie słone laguny, a każda z nich ma inny kolor. W północnej części parku jest laguna La Mata, która ma kolor zielony. Natomias w części południowej przykuwa uwagę ogromna różowa laguna Torrevieja. Efekt jest spektakularny i niepowtarzalny.

Dlaczego na plażach Torrevieja są rozbitkowie, szaleńcy i ksiądz?
01-07-2019 Dlaczego na plażach Torrevieja są rozbitkowie, szaleńcy i ksiądz?

Tysiące osób codziennie używa tych nazw: Playa de los Náufragos, Playa de los Locos, Playa del Cura, ale niewielu zna historię, która za nimi stoi.

Noc Kupały, Noc Świętojańska, wigilia Świętego Jana, a w Hiszpanii...
21-06-2019 Noc Kupały, Noc Świętojańska, wigilia Świętego Jana, a w Hiszpanii...

Nadejście przesilenia letniego jest obchodzone w całej Hiszpanii zgodnie z rytuałami i tradycjami przodków. Potocznie uważa się, że Świętego Jana jest najkrótszą nocą w roku (na półkuli północnej), chociaż zwykle przypada to na 21 czerwca. Noc Świętego Jana nabrała magii starożytnych pogańskich obrzędów, które były organizowane wraz z przesileniem letnim. Głównym zwyczajem jest rozpalanie ognisk, jest to wspólny element we wszystkich krajach europejskich i śródziemnomorskich. Celem tego obrzędu było “nadanie większej siły słońcu, które od tej nocy stawało się słabsze”. Symbolicznie ogień pełnił również funkcję oczyszczającą dla tych, którzy go kontemplowali.

Ile oficjalnych języków posiada Hiszpania?
13-06-2019 Ile oficjalnych języków posiada Hiszpania?

W Hiszpanii oficjalnie używa się kilku języków. Potocznie określany jako język hiszpański – castellano, jest językiem urzędowym w całym kraju, dominującym językiem ojczystym w prawie wszystkich autonomicznych społecznościach Hiszpanii. Sześć z siedemnastu autonomicznych wspólnot Hiszpanii, wraz z hiszpańskim, posługuje się również innymi językami uznanymi jako języki urzędowe. Dwujęzyczność w różnym stopniu i w różnych sytuacjach jest powszechną praktyką wielu Hiszpanów, którzy mieszkają w jednej z tych wspólnot autonomicznych.

La Mata - najchętniej odwiedzane miejsce w południowej części Costa Blanca
05-06-2019 La Mata - najchętniej odwiedzane miejsce w południowej części Costa Blanca

La Mata lub Torrelamata to miejscowość należaca do gminy Torrevieja. Od północy graniczy z Guardamar del Segura, a od zachodu z laguną La Mata oraz Parkiem Naturalnym Torrevieja. Miejscowość ta ma ważny wymiar turystyczny oraz znaczną liczbę mieszkańców z różnych części Europy. Połączona jest z Torrevieja dwoma drogami, jedną z nich jest droga krajowa N-332, a druga graniczy z wybrzeżem i biegnie wzdłuż osiedli.

W tym roku 74 runda Vuelta a España rozpocznie się 24 sierpnia w Las Salinas w Torrevieja.
17-05-2019 W tym roku 74 runda Vuelta a España rozpocznie się 24 sierpnia w Las Salinas w Torrevieja.

Będzie to szósty oficjalny raz kiedy Prowincja Alicante będzie jednym z punktów przejazdu tego wyścigu. Liczyć będzie 21 etapów o łącznym dystansie 3272,2 km. Pierwszy etap, rozpoczynający cały wyścig, którego start odbędzie się w Torrevieja, będzie drużynową jazdą na czas na odcinku 18km. Drugi etap będzie miał miejsce następnego dnia pomiędzy Benidorm a Calpe na trasie 193 kilometrów, a w poniedziałek 26 sierpnia wyścig pożegna Costa Blanca podczas trzeciego etapu pomiędzy miastem Ibi i Alicante (186 kilometrów).

W maju Sevillanas tańczone są również w Torrevieja!!!
13-05-2019 W maju Sevillanas tańczone są również w Torrevieja!!!

Tradycyjne święto tańca Sevillanas w Torrevieja odbędzie się w tym roku w dniach 29.05-02.06. Jest to jedna z najbardziej popularnch imprez w regionie Morza Śródziemnego.

KARIERA W IBERMAXX HISZPANIA
30-04-2019 KARIERA W IBERMAXX HISZPANIA

JEŻELI DOTĄD ODNOSIŁEŚ SUKCESY - JEŻELI UWAŻASZ, ŻE POWINIENEŚ ZARABIAĆ WIĘCEJ - JEŻELI SZUKASZ ZMIANY MOVE YOURSELF, CHANGE YOURSELF

strona z 12
Zapisano.

Schowek:


Brak ofert w schowku

Zarezerwuj wizytę rekonesansową w Hiszpanii

Wyszukaj nieruchomości z przejęć bankowych

Wynajmij nieruchomość w Hiszpanii

Wybudujemy Twój dom w Hiszpanii

Wynajmij samochód w Hiszpanii

IBERMAXX nieruchomości +34 966 444 615

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.