Nr 1 w hiszpańskich nieruchomościach

+34 966 444 615
0

Nieruchomości w Hiszpanii

IBERMAXX nieruchomości +34 966 444 615

Zarezerwuj oglądanie nieruchomości

i bezpłatny odbiór z lotniska Alicante

czytaj dalej

Aktualności

Dlaczego na plażach Torrevieja są rozbitkowie, szaleńcy i ksiądz?
01-07-2019 Dlaczego na plażach Torrevieja są rozbitkowie, szaleńcy i ksiądz?

Tysiące osób codziennie używa tych nazw: Playa de los Náufragos, Playa de los Locos, Playa del Cura, ale niewielu zna historię, która za nimi stoi.

Noc Kupały, Noc Świętojańska, wigilia Świętego Jana, a w Hiszpanii...
21-06-2019 Noc Kupały, Noc Świętojańska, wigilia Świętego Jana, a w Hiszpanii...

Nadejście przesilenia letniego jest obchodzone w całej Hiszpanii zgodnie z rytuałami i tradycjami przodków. Potocznie uważa się, że Świętego Jana jest najkrótszą nocą w roku (na półkuli północnej), chociaż zwykle przypada to na 21 czerwca. Noc Świętego Jana nabrała magii starożytnych pogańskich obrzędów, które były organizowane wraz z przesileniem letnim. Głównym zwyczajem jest rozpalanie ognisk, jest to wspólny element we wszystkich krajach europejskich i śródziemnomorskich. Celem tego obrzędu było “nadanie większej siły słońcu, które od tej nocy stawało się słabsze”. Symbolicznie ogień pełnił również funkcję oczyszczającą dla tych, którzy go kontemplowali.

Ile oficjalnych języków posiada Hiszpania?
13-06-2019 Ile oficjalnych języków posiada Hiszpania?

W Hiszpanii oficjalnie używa się kilku języków. Potocznie określany jako język hiszpański – castellano, jest językiem urzędowym w całym kraju, dominującym językiem ojczystym w prawie wszystkich autonomicznych społecznościach Hiszpanii. Sześć z siedemnastu autonomicznych wspólnot Hiszpanii, wraz z hiszpańskim, posługuje się również innymi językami uznanymi jako języki urzędowe. Dwujęzyczność w różnym stopniu i w różnych sytuacjach jest powszechną praktyką wielu Hiszpanów, którzy mieszkają w jednej z tych wspólnot autonomicznych.

La Mata - najchętniej odwiedzane miejsce w południowej części Costa Blanca
05-06-2019 La Mata - najchętniej odwiedzane miejsce w południowej części Costa Blanca

La Mata lub Torrelamata to miejscowość należaca do gminy Torrevieja. Od północy graniczy z Guardamar del Segura, a od zachodu z laguną La Mata oraz Parkiem Naturalnym Torrevieja. Miejscowość ta ma ważny wymiar turystyczny oraz znaczną liczbę mieszkańców z różnych części Europy. Połączona jest z Torrevieja dwoma drogami, jedną z nich jest droga krajowa N-332, a druga graniczy z wybrzeżem i biegnie wzdłuż osiedli.

W tym roku 74 runda Vuelta a España rozpocznie się 24 sierpnia w Las Salinas w Torrevieja.
17-05-2019 W tym roku 74 runda Vuelta a España rozpocznie się 24 sierpnia w Las Salinas w Torrevieja.

Będzie to szósty oficjalny raz kiedy Prowincja Alicante będzie jednym z punktów przejazdu tego wyścigu. Liczyć będzie 21 etapów o łącznym dystansie 3272,2 km. Pierwszy etap, rozpoczynający cały wyścig, którego start odbędzie się w Torrevieja, będzie drużynową jazdą na czas na odcinku 18km. Drugi etap będzie miał miejsce następnego dnia pomiędzy Benidorm a Calpe na trasie 193 kilometrów, a w poniedziałek 26 sierpnia wyścig pożegna Costa Blanca podczas trzeciego etapu pomiędzy miastem Ibi i Alicante (186 kilometrów).

W maju Sevillanas tańczone są również w Torrevieja!!!
13-05-2019 W maju Sevillanas tańczone są również w Torrevieja!!!

Tradycyjne święto tańca Sevillanas w Torrevieja odbędzie się w tym roku w dniach 29.05-02.06. Jest to jedna z najbardziej popularnch imprez w regionie Morza Śródziemnego.

KARIERA W IBERMAXX HISZPANIA
30-04-2019 KARIERA W IBERMAXX HISZPANIA

JEŻELI DOTĄD ODNOSIŁEŚ SUKCESY - JEŻELI UWAŻASZ, ŻE POWINIENEŚ ZARABIAĆ WIĘCEJ - JEŻELI SZUKASZ ZMIANY MOVE YOURSELF, CHANGE YOURSELF

Od 50 lat nie było takiej pogody w Semana Santa
23-04-2019 Od 50 lat nie było takiej pogody w Semana Santa

Od Valencia do Murcia, całe wybrzeże Costa Blanca i Costa Calida doświadczyło w ostatnim tygodniu największego wiatru i burzy deszczowej w miesiącu kwietniu od 50 lat. Zalane ulice i porty, zamknięte drogi oraz osuwiska to tylko niektóre z ich konsekwencji. Opady w niektórych miejscach przekroczyły 200 litrów na metr kwadratowy. Porty w Valencia, Sagunto i Gandia zostały zamknięte dla ruchu morskiego, odwołano większość procesji związanych z obchodami Wielkiego Tygodnia.

Torrevieja – krótka historia miasta
16-04-2019 Torrevieja – krótka historia miasta

Administracyjny początek miasta Torrevieja datuje się na 3 marca 1803 roku, kiedy to Karol IV uchwalił przeniesienie administracji przemysłu soli z La Mata do nowopowstałego Torre-vieja. Nazwa tej osady pochodzi od licznych wież strażniczych, rozlokowanych wzdłuż całego wybrzeża Morza Śródziemnego (torre – wieża, vieja – stara). Ten moment stanowi historyczny początek miasta Torrevieja. Początek naznaczony rozwojem populacji powiązanej z rybołówstwem i eksploatacją soli, która kontynułowana jest do dnia dzisiejszego.

Zmiana godzin pracy w okresie wielkanocnym
16-04-2019 Zmiana godzin pracy w okresie wielkanocnym

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego "Alleluja" życzy Zespół Ibermaxx.

strona z 11
Zapisano.

Schowek:


Brak ofert w schowku

Zarezerwuj wizytę rekonesansową w Hiszpanii

Wyszukaj nieruchomości z przejęć bankowych

Wynajmij nieruchomość w Hiszpanii

Wybudujemy Twój dom w Hiszpanii

Wynajmij samochód w Hiszpanii

IBERMAXX nieruchomości +34 966 444 615

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.