Nr 1 w hiszpańskich nieruchomościach

+34 966 444 615
0

Nieruchomości w Hiszpanii

Costa Blanca płd - Torrevieja +34 966 444 615
Costa Blanca płn - Alicante + 34 966 291 275
Costa del Sol - Marbella +34 608 521 773

Zarezerwuj oglądanie nieruchomości

i bezpłatny odbiór z lotniska Alicante

czytaj dalej

Schemat złotej wizy dla inwestorów w Unii Europejskiej pod lupą Komisji Europejskiej

Hiszpania przodowała w ilości nadawania obywatelstwa osobom spoza Unii Europejskie wykorzystując system tzw. Złotej Wizy m.in. inwestycji w nieruchomości. Jeżeli masz 500 tys. euro i kupiłeś nieruchomość w Hiszpanii mogłeś starać się o stały pobyt w kraju i w dalszej kolejności starać się o uzyskanie obywatelstwa hiszpańskiego.

Okazuje się że ten system od lat był wykorzystywany, nie tylko przez uczciwych inwestorów, ale także przez środowiska przestępcze spoza Unii. Golden Visa Scheme był także wykorzystywany do prania brudnych pieniędzy. W tym roku Komisja Europejska ma zająć się tym tematem.

Złota wiza dla wszystkich

Bułgaria, Cypr i Malta to popularne kraje wśród inwestorów, ale Hiszpania jest liderem jeśli chodzi o popularność wśród globalnych inwestorów Golden Visa.

VISA_HISZPANIA

Hiszpański system Golden Visa, który oferuje rezydencję i ścieżkę do długoterminowego obywatelstwa w zamian za inwestycję kapitałową w wysokości 500.000€ lub więcej w nieruchomości, był najbardziej popularnym programem w UE z 24.755 złotymi wizami wydanymi od 2013 r.
Zgodnie z raportem Transparency International opublikowanym w 2018 r. Kolejnymi najpopularniejszymi celami rezydencji dla inwestorów były Węgry (19.800), Portugalia (17.500), Łotwa (17.300) i Wielka Brytania (10.400).

Najpopularniejsze kraje Golden Visa

Inne kraje oferujące "złote wizy" to Wielka Brytania, Czechy, Estonia, Irlandia, Grecja, Hiszpania, Francja, Chorwacja, Włochy, Łotwa, Litwa, Luksemburg, Holandia, Polska, Portugalia, Rumunia i Słowacja. Tak więc ponad połowa krajów członkowskich UE ma schemat takiej czy innej formy.

Hiszpański program cieszy się popularnością wśród bogatych inwestorów z Chin, Rosji i byłych krajów ZSRR, USA, Indii i Wenezueli, donosi hiszpańska prasa.

Ale widać że ten program nie będzie trwał już długo, a unijni biurokraci zorientowali się że tego typu program nie zawsze jest wykorzystywany do uczciwych celów.
A Hiszpania to najpopularniejszy kraj w Europie do osiedlenia się i przeprowadzki na południe Europy.

nowe nieruchomości na stronie | przeprowadzka do Hiszpanii jak zacząć | poradnik kupującego w Hiszpanii


Galeria:

wróć
Zapisano.

Schowek:


Brak ofert w schowku

Zarezerwuj wizytę rekonesansową w Hiszpanii

Wyszukaj nieruchomości z przejęć bankowych

Wynajmij nieruchomość w Hiszpanii

Wybudujemy Twój dom w Hiszpanii

Wynajmij samochód w Hiszpanii

Costa Blanca płd - Torrevieja +34 966 444 615
Costa Blanca płn - Alicante + 34 966 291 275
Costa del Sol - Marbella +34 608 521 773

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.