Nr 1 w hiszpańskich nieruchomościach

+34 966 444 615
0

Nieruchomości w Hiszpanii

IBERMAXX nieruchomości +34 966 444 615

Zarezerwuj oglądanie nieruchomości

i bezpłatny odbiór z lotniska Alicante

czytaj dalej

Od 50 lat nie było takiej pogody w Semana Santa

Od Valencia do Murcia, całe wybrzeże Costa Blanca i Costa Calida doświadczyło w ostatnim tygodniu największego wiatru i burzy deszczowej w miesiącu kwietniu od 50 lat. Zalane ulice i porty, zamknięte drogi oraz osuwiska to tylko niektóre z ich konsekwencji. Opady w niektórych miejscach przekroczyły 200 litrów na metr kwadratowy. Porty w Valencia, Sagunto i Gandia zostały zamknięte dla ruchu morskiego, odwołano większość procesji związanych z obchodami Wielkiego Tygodnia.

Torrevieja poszkodowana najbardziej

Ulewne deszcze odcięły główne drogi dojazdowe do miasta. Zalane zostały aleje Rosa Mazon i Cortes Valencianas oraz ulica Apolo. Pojazdy miały również utrudniony dostęp do wielu innych ulic, które zostały zamknięte dla ruchu lub przejazd był ryzykowny. Wiele osiedli zostało odciętych, bez alternatywnej drogi dojazdowej.

W całej prowincji Alicante zawieszono transport miejski oraz informowano ludność aby nie opuszczała swoich domów bez ważnego powodu. Po tym jak władze prowincji ogłosiły zagrożenie powodziowe, w Torrevieja utworzono Miejskie Centrum Koordynacji, w celu zapewnienia bezpieczeństwa.

Akcje ratunkowe

Strażacy z Komendy Głównej w Alicante podali, że do godziny 16.30 w sobotę 20 kwietnia br. brali udział w około 180 interwencjach, które były konsekwencją burzy, deszczu i wiatru. Między innymi uwolnili cztery osoby z trzech pojazdów, z których jeden wpadł do rowu w Orihuela, a dwa zostały zalane w Noveldzie i Sax. W Villena, na zalanym bulwarze łączącym się z rzeką Vinalopo, utknął samochód, którym podróżowali kobieta i mężczyzna, pomimo że samodzielnie wydostali się z pojazdu zaczęli tonąć. Na szczęście strażakom udało się ich uratować i przetransportować w bezpieczne miejsce.

Murcia

W Murcia meteroolodzy odnotowali w przeciągu 24 godzin z piątku na sobotę (19-20.04.19) opady, które osiągnęły około 107 litrów na metr kwadratowy. W ich wyniku przewracały się drzewa, z których kilka upadło na samochody. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Służby Ratunkowe odnotowały około 500 telefonów w związku z zaistniałą sytuacją.

Dzisiaj

Na szczęście taką pogodę już mamy za sobą. Dzisiaj świeci słońce, na termometrach 21 stopni, a po deszczu pozostały tylko zielone trawniki.


Galeria:

wróć
Zapisano.

Schowek:


Brak ofert w schowku

Zarezerwuj wizytę rekonesansową w Hiszpanii

Wyszukaj nieruchomości z przejęć bankowych

Wynajmij nieruchomość w Hiszpanii

Wybudujemy Twój dom w Hiszpanii

Wynajmij samochód w Hiszpanii

IBERMAXX nieruchomości +34 966 444 615

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.