Nr 1 w hiszpańskich nieruchomościach

+34 966 444 615
0

Nieruchomości w Hiszpanii

IBERMAXX nieruchomości +34 966 444 615

Zarezerwuj oglądanie nieruchomości

i bezpłatny odbiór z lotniska Alicante

czytaj dalej

La Mata - najchętniej odwiedzane miejsce w południowej części Costa Blanca

La Mata lub Torrelamata to miejscowość należaca do gminy Torrevieja. Od północy graniczy z Guardamar del Segura, a od zachodu z laguną La Mata oraz Parkiem Naturalnym Torrevieja. Miejscowość ta ma ważny wymiar turystyczny oraz znaczną liczbę mieszkańców z różnych części Europy. Połączona jest z Torrevieja dwoma drogami, jedną z nich jest droga krajowa N-332, a druga graniczy z wybrzeżem i biegnie wzdłuż osiedli.

Pochodzenie miejscowości związane jest z eksploatacją soli z laguny La Mata, która była prowadzona od wieków. Jednak populacja mieszkańców w tym czasie była ograniczona do kilku osób, w tym żołnierzy, którzy byli odpowiedzialni za obserwację wybrzeża na molo lub w pobliskiej mauretańskiej wieży. Do 1802 roku miejscowość stanowiła centrum działalności związanej z produkcją soli, w związku z tym miała reprezentację w radzie miejskiej. W tym czasie centrum zarządzania zostało przeniesione do Torrevieja zgodnie z nadanymi przywilejami królewskimi.
La Mata została całkowicie zniszczona przez trzęsienie ziemi w 1829 roku, podobnie jak Torrevieja i inne okoliczne miasta.

Obecnie La Mata jest tak popularna przede wszystkim ze względu na piękną piaszczystą plażę oraz Park Naturalny Parque del Molino de Agua.

Plaża

Plaża La Mata jest najdłuższą plażą w Torrevieja, ma długość 2300 metrów i średnią szerokość 40 metrów. Wzdłóż całej plaży biegnie promenada, na której mieszczą się różnego typu bary i restauracje. Za nią rozciąga się duży obszar wydm, które tworzą Park Naturalny Parque del Molino de Agua.
W okresie letnim, na całej długości plaży obecni są ratownicy strzegący bezpieczeństwa kąpiących się plażowiczów.
Wyodrębnione są trzy strefy ratunkowe:
1. La Mata – Pueblo, z 3 wieżami strażniczymi, 3 ratownikami na pierwszej linii oraz punktem pierwszej pomocy.
2. La Mata – Europeos, z 4 wieżami strażniczymi, 5 ratownikami na pierwszej linii oraz punktem pierwszej pomocy.
3. La Mata – Dulce, z 4 wieżami strażniczymi, 5 ratownikami na pierwszej linii oraz punktem pierwszej pomocy.

Park Naturalny Parque del Molino de Agua

Jest to wymarzone miejsce na długi spacer wśród wydm. Posiada powierzchnię 17,22 hektarów i jest częścią większego systemu, który jako korytarz przybrzeżny komunikujacy Parki Przyrodnicze Las Salinas de Santa Pola oraz laguny La Mata i Torrevieja. W parku wyróżnia się ekosystem wydmowy, a wśród formacji roślinnych dominuje sosna. Na jego obszarze znajduje się ponad 500 metrów podziemnych warstw wodonośnych, co wyjaśnia lokalizację starej studni, która kiedyś istniała w tym miejscu, a obecnie jest tam replika młyna wodnego. Park jest bardzo dobrze przygotowany i wyposażony aby umilić spędzanie w nim wolnego czasu. Posiada brukowane ścieżki, które umożliwiają spacer na całej jego powierzchni oraz liczne ławeczki, kosze na śmieci itp.

Wino

La Mata nadaje nazwę białemu winu, produkowanemu z winogron merseguera zgodnie z tradycyjnymi procedurami. Winnice istnieją od XIX wieku, kiedy to zostały odkryte na piaszczystej i jałowej glebie. Na terenie parku przyrodniczego pozostało już tylko 75 hektarów winnicy, ponieważ jej większość została usunięta na potrzeby budowy nowych osiedli.

Z Torrevieja do La Mata można z łatwością dojechać autobusem linii A.

 


Galeria:

wróć
Zapisano.

Schowek:


Brak ofert w schowku

Zarezerwuj wizytę rekonesansową w Hiszpanii

Wyszukaj nieruchomości z przejęć bankowych

Wynajmij nieruchomość w Hiszpanii

Wybudujemy Twój dom w Hiszpanii

Wynajmij samochód w Hiszpanii

IBERMAXX nieruchomości +34 966 444 615

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.