Nr 1 w hiszpańskich nieruchomościach

+34 966 444 615
0

Nieruchomości w Hiszpanii

IBERMAXX nieruchomości +34 966 444 615

Zarezerwuj oglądanie nieruchomości

i bezpłatny odbiór z lotniska Alicante

czytaj dalej

Jakie góry możemy podziwiać w Prowincji Alicante?

Prowincja Alicante jest dość górzysta, z wyjątkiem niektórych dolin rzecznych na południu. Jej góry należą do gór Betyckich i tworzą kilka równoległych łańcuchów, skierowanych z południowego-zachodu na północny-wschód, wśród których znajduja się góry: Mariola, Carrasqueta, Crevillente, Salinas, Maigmó, Cid i Bernia.

Góry Betyckie to należący do Alpidów Zachodnich łańcuch górski w południowo-wschodniej części Półwyspu Iberyjskiego, drugi po Alpach pod względem wysokości w Europie. Ciągnie się wzdłuż Morza Śródziemnego od Gibraltaru do Przylądka Nao. Przedłużeniem Gór Betyckich są Baleary, a także na afrykańskim brzegu – Góry Rif. Łańcuch ma długość 600km i szerokość 100-160km.

Najwyższym szczytem prowincji Alicante jest Aitana, w łańcuchu górskim o tej samej nazwie z 1.558 metrami wysokości, następnie Puig Campana, z 1.406 metrami, i Montcabrer, w łańcuchu górskim Mariola, z 1.389 metrami. Obszary płaskie odpowiadają przede wszystkim strefie południowej i południowo-wschodniej, gdzie zbiegają się niskie obszary dwóch dolin, Segura i Vinalopó, tworząc obszar łąk, ogrodów i sadów.

Wyjątkowe linie płaskorzeźby uformowane w dnach morskich utworzone są ze skał osadowych, podniesione i podzielone przez działanie tektoniczne. Aktywna erozja wody, wiatru i zmian klimatycznych wyrzeźbiły wyjątkową górską płaskorzeźbę grzbietów i ostrych wapiennych szczytów.

Prowincja Alicante jest jedną z najbardziej górzystych. Pomimo faktu, że nie należy do najwyższych nikt nie pozostaje obojętny na jej strome i nierównomierne góry.

Zobacz nowości sprzedaży - Wrzesień 2019


Galeria:

wróć
Zapisano.

Schowek:


Brak ofert w schowku

Zarezerwuj wizytę rekonesansową w Hiszpanii

Wyszukaj nieruchomości z przejęć bankowych

Wynajmij nieruchomość w Hiszpanii

Wybudujemy Twój dom w Hiszpanii

Wynajmij samochód w Hiszpanii

IBERMAXX nieruchomości +34 966 444 615

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.