Nr 1 w hiszpańskich nieruchomościach

+34 966 444 615
0

Nieruchomości w Hiszpanii

IBERMAXX nieruchomości +34 966 444 615

Zarezerwuj oglądanie nieruchomości

i bezpłatny odbiór z lotniska Alicante

czytaj dalej

Dlaczego na plażach Torrevieja są rozbitkowie, szaleńcy i ksiądz?

Tysiące osób codziennie używa tych nazw: Playa de los Náufragos, Playa de los Locos, Playa del Cura, ale niewielu zna historię, która za nimi stoi.

Istnieje to, co posiada nazwę, a to co nie posiada nazwy, jest przez historię zapomniane. Jak we wszystkich miastach tak i w Torrevieja istnieją miejsca i zakątki, których nazwy pochodzą od różnych zdarzeń i legend. Playa de los Locos, del Cura czy de los Neufragos to miejsca znane wszystkim, popularne i przekazywane zarówno między mieszkańcami jak i turystami, których nazwy są nadal otaczane szacunkiem i sercem ludzi, którzy je nazwali.

Plaża del Cura

Tragedia, która wydarzyła się pewnego lata, a zakończyła się śmiercią księdza utopionego w morzu, tak bardzo wstrząsnęła ludnością, że miejsce to już na zawsze nosi nazwę Playa del Cura (cura - ksiądz). Niewiele jest historycznych doniesień co do pochodzenia nazwy tej najpopularniejszej plaży w mieście. Historia tych dramatycznych wydarzeń przekazywana była z ust do ust. Pomimo to oficjalny kronikarz Torrevieja odnajduje tę nazwę na mapach morskich przynajmniej od roku 1870.

Plaża de Los Locos

Rezydencja opieki psychiatrycznej wybudowana na początku XX wieku w pobliżu Punta del Salaret, który dziś jest lepiej znany jako lokalizacja budynku Luz Mar i 222, już na zawsze pozostawiła po sobie nazwę Playa de los Locos (los locos – szaleńcy). W 1908 roku lekarz pochodzący z Murcia Mariano Ruiz Cánovas założył w obecnym El Palmeral sanatorium Virgen del Carmen specjalizujące się w leczeniu chorób psychicznych, które dalekie było od koncepcji “domu wariatów”. Funkcjonowało ono aż do końca wojny domowej. Do dziś aleja biegnąca równolegle do plaży nosi nazwę tego lekarza.

Plaża de Los Náufragos

Playa Los Náufragos, brzeg bez wałów przeciwpowodziowych, bez portu, prowadzi nas bezpośrednio do silnych wschodnich sztormów, do łodzi, które pozostawiały rozbitków (los náufragos - rozbitkowie) samym sobie na najbardziej wysuniętej na południe plaży Torrevieja. Rozbite i połamane łodzie były taką codziennością, że powstał cały przemysł recyklingowy. Tego miejsca nie można było nazwać inaczej.

To tylko kilka przykładów spośród wielu, które można odnaleźć wśród nazw miejsc i zakątków Torrevieja. Zapraszamy do odwiedzenia tego interesującego miasta i zapoznania się z historią, legendami i ciekawostkami na jego temat.


Galeria:

wróć
Zapisano.

Schowek:


Brak ofert w schowku

Zarezerwuj wizytę rekonesansową w Hiszpanii

Wyszukaj nieruchomości z przejęć bankowych

Wynajmij nieruchomość w Hiszpanii

Wybudujemy Twój dom w Hiszpanii

Wynajmij samochód w Hiszpanii

IBERMAXX nieruchomości +34 966 444 615

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.